Autokarem bezpiecznie do celu

Redakcja Portalu
2014-08-06
Lato w pełni, a wraz z nim trwa sezon wakacyjnych wyjazdów. Jeżeli tym razem postanowiliśmy udać się na zorganizowaną wycieczkę autokarem powinniśmy zainteresować się jego stanem technicznym. Bridgestone radzi, co zrobić, zanim ruszycie w podróż.

Kluczowe dla naszego bezpieczeństwa podczas podróży są stan techniczny autokaru oraz kondycja kierowcy. Zanim ruszymy w trasę warto wcześniej ustalić jakim pojazdem będziemy podróżować, a następnie odwiedzić stronę internetową www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego otrzymamy informacje czy np. ma on ważne badanie techniczne lub posiada ubezpieczenie OC.

Jeżeli formalnie wszystko się zgadzało ale stan autobusu, do którego zaraz wsiądziemy, wzbudził nasze wątpliwości, mamy pełne prawo i obowiązek zgłosić je policji. Funkcjonariusze na miejscu sprawdzą światła układ kierowniczy, hamulce oraz możliwości kierowcy do prowadzenia autokaru. Kontrolowany jest również stan opon, które są jedynym elementem systemu bezpieczeństwa łączącym pojazd z nawierzchnią drogi. Warto pamiętać, że minimalna głębokość bieżnika w autokarach nie powinna być mniejsza niż 3 mm. - tłumaczy Anna Paszt, Marketing & PR Manager Bridgestone East Europe.

Ubiegłoroczne statystyki pokazują, że jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej świadomym i dbamy o bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich. Wyniki kontroli autokarów, przeprowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego potwierdzają, że systematycznie rośnie ilość zgłoszeń. Z roku na rok poprawia się także stan floty przewoźników turystycznych, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za swoich pasażerów. W sezonie 2013 dowody rejestracyjne były zatrzymywane średnio już co 20-25 kontroli, natomiast zakaz dalszej jazdy był wydawany podczas co setnej kontroli.


* Więcej informacji na temat inspekcji bezpieczeństwa opon firmy Bridgestone i skutków jeżdżenia na oponach nienadających się do bezpiecznej jazdy, wejdź na stronę:
http://www.bridgestone.eu/corporate/press-releases/2013/04/european-drivers-increasingly-negligent-about-the-maintenance-of-their-tyres/

 

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55