ExpectingBaby na pomoc przyszłym mamom

Redakcja Portalu
2014-03-20
ExpectingBaby na pomoc przyszłym mamom
Dla większości kobiet ciąża to okres upragniony i długo wyczekiwany. Przez ten czas muszą o siebie dbać jak nigdy oraz przygotować się do nowej, życiowej roli. Producent mleka modyfikowanego Enfamil stworzył wyjątkową aplikację mobilną ExpectingBaby, dedykowaną każdej przyszłej mamie.

Ciąża to chyba najważniejszy okres w życiu zarówno matki, jak i jej przyszłego dziecka. Prawidłowy rozwój niemowlęcia w tym czasie ma kluczowe znaczenie dla całego jego życia. Chcąc, by niemowlę urodziło się zdrowe, a poród przeszedł bez przeszkód, przyszła mama musi o siebie wyjątkowo zadbać. Bardzo ważna jest świadomość, co dzieje się z jej organizmem i wiedza, jak rozwija się jej dziecko. W tym celu powstała aplikacja mobilna ExpectingBaby dostępna na popularne smartfony.

Wiedza na wyciągnięcie ręki

ExpectingBaby to zbiór usystematyzowanych informacji na temat kamieni milowych ciąży, czyli jej najważniejszych etapów. Co tydzień w aplikacji pojawiają się dokładne opisy i podsumowania, które pozwolą zrozumieć, na jakim etapie rozwoju ciąży jest przyszła mama i jej dziecko. ExpectingBaby to uporządkowana wiedza, którą kobieta zawsze ma pod ręką.

Zapiski z oczekiwania

Ponadto, aplikacja umożliwia kolekcjonowanie wspomnień i dokumentowanie najważniejszych chwil takich jak pierwsze zdjęcie usg. Stworzony w ten sposób pamiętnik można zachować i wracać do niego już po narodzinach. Wtyczki społecznościowe pozwolą dzielić się tymi zapisami z rodziną czy znajomymi.

Podziel się radością

Wyjątkową funkcją aplikacji jest możliwość stworzenia unikalnej wiadomości o narodzinach dziecka i wysłania jej do kontaktów zapisanych w telefonie. Wiadomość może zawierać dokładną godzinę, wagę i wzrost, a także dodane z aparatu zdjęcie.

Narzędzie przetestowała Odeta Moro-Figurska, założycielka fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo i telewizyjna prezenterka, która mówi:

- Gdyby ta aplikacja była dostępna, gdy byłam w ciąży, na pewno bym z niej skorzystała. Jest intuicyjna, ładnie zaprojektowana i przede wszystkim stanowi zbiór wszystkich informacji dotyczących ciąży, dostępnych pod ręką! Polecam ją przyszłym mamom, bo to według mnie daje poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad tym, co dzieje się z naszym ciałem i dzieckiem.

Producent mleka Enfamil od wielu lat kładzie nacisk na edukację młodych rodziców i pomoc w codziennych problemach związanych z nową rolą, w której się znajdują. Aplikacja ExpectingBaby, dostępna w Google Play oraz App Store, jest już drugim narzędziem tego typu, które producent mleka Enfamil stworzył właśnie z myślą o młodych mamach. W listopadzie 2012r. firma udostępniła aplikację AmazingBaby, która zawiera propozycje ćwiczeń z dzieckiem w czterech różnych porach dnia - od zabawy aż do wyciszenia. Obie aplikacje są bezpłatne i dostępne na systemy Android i iOS.

Aplikację można pobrać bezpłatnie pod następującymi linkami:

- dla użytkowników iPhone: https://itunes.apple.coml
- dla użytkowników smartfonów z systemem Android: https://play.google.com

 

Materiał prasowy: Mead Johnson Nutrition (Poland) Sp. z o.o.

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55