Smog w Krakowie

Redakcja Portalu
2012-12-20
Smog w Krakowie

Zanieczyszczony Kraków.

Problem zanieczyszczonego Krakowa dotyka wszystkich jego mieszkańców. Dlatego zorganizowano inicjatywę Krakowski Alarm Smogowy. Zakaz palenia węglem, a przy okazji odpadami - to główny postulat petycji inicjatywy Krakowski Alarm Smogowy.

Jeśli chcemy przywrócić jakość powietrza w Krakowie do poziomów bezpiecznych dla naszego zdrowia musimy wprowadzić zakaz palenia węglem i innymi paliwami stałymi w piecach domowych - apelują lekarze i prawnicy do władz samorządowych. Domagają się również zwiększenia skuteczności działań straży miejskiej poprzez podniesienie kar za palenie w piecu odpadami. Zwracają uwagę również na to, aby ograniczyć ruch samochodowy za pomocą dostosowania komunikacji miejskiej do potrzeb krakowian.

Pod petycją można od dziś podpisywać się w krakowskich kawiarniach: Bal na Zabłociu (ul. Ślusarska 9), Nowa Prowincja (ul. Bracka 3-5) i Spółdzielnia (ul. Meiselsa 11). Liczba tych miejsc ma się zwiększać, o czym Krakowski Alarm Smogowy będzie informować na swoim profilu na Facebooku. Petycję można podpisać też na stronie www.petycja.pl. Link do petycji można znaleźć na stronie www.krakowskialarmsmogowy.pl. Jej treść jest też dostępna na krakow.gazeta.pl.

 

Źródło: Petycja
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55