Wsparcie finansowe od Stowarzyszenia Pro Life dla młodych matek.

Redakcja Portalu
2020-05-25
Wsparcie finansowe od Stowarzyszenia Pro Life dla młodych matek.

Stowarzyszenia Pro Life w Krakowie chcąc zachęcić młode matki do rodzenia dzieci, wpadło na pomysł, że będą udzielać zapomogi finansowej. Pieniądze mają być również wsparciem dla tych młodych rodziców, którzy w wyniku pandemii koronawirusa mogli stracić pracę.Pięćset złotych miesięcznie od momentu potwierdzenia ciąży do drugiego roku życia dziecka. Pieniądze pochodzą ze środków własnych Stowarzyszenia, a więc jego członków i darczyńców.

Mama się do nas zgłasza wypełniając formularz, który jest na naszej stronie i też akceptując nasz regulamin. Ciąża musi być stwierdzona przez lekarza i wtedy mama zgłasza się do nas. Zarząd nasz ma 30 dni na zaakceptowanie, natomiast jeśli udzieli tej akceptacji to pomoc jest przyznawana od momentu zgłoszenia się do nas - mówi przedstawiciel Stowarzyszenia Pro Life Marcin Nowak.

Stowarzyszenie Pro Life rezerwuje sobie prawo do kontroli czy przekazywane pieniądze są wydawane zgodnie z regulaminem funduszu. Podstawową formą sprawdzania tego jest przekazywanie stowarzyszeniu przez rodziców faktur na artykuły i usługi zakupione w ramach dopłaty. Wyrażenie na to zgody jest zresztą jednym z warunków przyznania świadczenia. Jak dotąd skorzystało z niego kilka kobiet.

Źródło: eska.pl
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55