Absolutna nowość! Ciążowy kalkulator miary i wagi płodu!

Redakcja Portalu
2011-02-18
Drodzy Rodzice! Portal Ciążowy.pl z wielką przyjemnością przedstawia Wam kolejny kalkulator. Tym razem przygotowaliśmy dla Was całkowicie nowy kalkulator miary i wagi płodu. Podając tydzień ciąży, otrzymacie orientacyjną wagę i miarę swojego maleństwa - w porównaniu do owoców, warzyw czy przedmiotów codziennego użytku!

Twój skarb jest już tak duży jak śliwka węgierka

Każda kobieta oczekująca dziecka, obserwując, jak z dnia na dzień powiększa się jej brzuch, zastanawia się na pewno - jak duży w danym momencie jest jej maluch. Jedne mamy - aby mieć wyobrażenie wielkości płodu - przykładają do brzucha linijkę, a jeszcze inne porównują go do rozmiaru dłoni.
Aby uzmysłowić rodzicom rozmiar i wagę ich malucha, my proponujemy dosyć nietypowe porównania płodu. Kalkulator miary i wagi płodu zestawia orientacyjną wielkość waszego dziecka z rozmiarem i masą popularnych owoców oraz przedmiotów codziennego użytku.

Jak to właściwie działa?

Jak to jest z tą miarą płodu? Okazuje się, że w piątym tygodniu ciąży dziecko jest wielkości pestki jabłka, w ósmym wygląda jak ziarnko fasoli, w dziewiątym powinno wielkością przypominać truskawkę, a w dziesiątym tygodniu ciąży - śliwkę węgierkę.
Nasz nowy kalkulator za pośrednictwem porównań pokaże wam jednak nie tylko miarę malucha. Porównując wasz skarb do najróżniejszych przedmiotów i owoców, zaprezentuje również jego orientacyjną wagę. Wszystko to w sposób obrazkowy - tak, by jeszcze bardziej pobudzić waszą wyobraźnię.

Sprawdź, ile teraz waży i mierzy Twoje dziecko!

Spodziewacie się dziecka? Chcecie wiedzieć, jak duży i ciężki jest wasz największy skarb? Już teraz skorzystajcie z naszego kalkulatora miary i wagi płodu! Wystarczy wpisać, w którym tygodniu ciąży aktualnie znajduje się mama dziecka, a dowiecie się, ile orientacyjnie mierzy i waży wasze maleństwo. Wypróbujcie już teraz!

Pamiętajcie, że każdy maluch ma własne tempo rozwoju i nie istnieją stałe wartości, które ściśle określałyby wagę i miarę dziecka w życiu płodowym. Nawet badanie USG podaje tylko wartości przybliżone.

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Klara
2011-02-18

Super pomysł!

~Klara

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55