E-kartki w Portalu Ciążowy.pl!

Redakcja Portalu
2010-12-20
E-kartki w Portalu Ciążowy.pl!
Z wielką radością informujemy, że właśnie uruchomiliśmy nową aplikację w Portalu Ciążowy.pl – służącą do projektowania i wysyłania elektronicznych kartek. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy szablony oraz zestaw elementów graficznych do wykorzystania. Aplikacja umożliwia też wgranie własnych zdjęć i obrazków oraz dodanie tekstu życzeń. W tej chwili dajemy do Waszej dyspozycji zestaw bożonarodzeniowych szablonów e-kartek, ale stale będziemy poszerzać aplikację o kolejne kategorie e-pocztówek.

Wyślij e-kartkę tym, których kochasz!

Zaprojektowanie i wysłanie e-kartki jest bardzo proste. Wystarczy wejść w naszą aplikację do tworzenia kartek, wybrać tło kartki, dodać obrazek lub wgrać własne zdjęcie, wpisać tekst życzeń i posłać wszystkim, którym chcemy złożyć bożonarodzeniowe czy sylwestrowe życzenia. Kartka przyjdzie do adresata mailem - po kliknięciu na link pojawi się Wasz projekt kartki. Nie czekajcie więc ani chwili - ślijcie świąteczne życzenia Waszej rodzinie, przyjaciołom i znajomym.

Historia bożonarodzeniowej kartki

Bożonarodzeniowe kartki z życzeniami towarzyszą nam od połowy XIX wieku. Za osobę, która zapoczątkowała tą piękną tradycję uważa się pierwszego dyrektora Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie. Sir Henry Cole miał wielu znajomych, a pisanie listów ze świątecznymi życzeniami zajmowało mu sporo czasu. Dlatego w 1843 roku, tuż przed Bożym Narodzeniem wpadł na znakomity pomysł. Zamówił u znajomego malarza rysunek z napisem ‘A Merry Chistmas and a Happy New Year', powielił go w drukarni, a następnie rozesłał znajomym. Cole wydrukował aż tysiąc egzemplarzy kartki, wysyłał ją w kolejnych latach. Tak zrodziła się tradycja wysyłania kartek świątecznych.

W 1900 roku w Warszawie ogłoszono konkurs na nazwę kartki pocztowej w języku polskim. Jury składające się z członków redakcji Słownika Języka Polskiego rozpatrywało pięć propozycji: "liścik", "listówka", "otwartka", "pisanka" i "pocztówka". Ostatnia nazwa została zgłoszona przez Henryka Sienkiewicza. Od tej pory w naszym języku funkcjonuje nazwa pocztówka.

Era e-kartek

Obecnie każdy może zaprojektować i wysłać mailem kartkę z życzeniami. Elektroniczne kartki są niemal tak samo popularne jak te tradycyjne. E-kartka to jedno z szybszych narzędzi komunikacji. Samodzielnie zaprojektowana, ze zdjęciami czy rysunkami, które są dla nas ważne stanowi piękny nowoczesny i miły sposób na złożenie życzeń naszym bliskim. Już teraz wypróbujcie więc naszą aplikację, zaprojektujcie świąteczne kartki i poślijcie je tym, których kochacie.

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Ola
2010-12-17

ale super:)

~Ola
Sabinka
2010-12-20

Ja juz nawet skorzystałam i powysyłałam trochę kartek znajomym.

~Sabinka

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55