E-walentynka - Ciążowy.pl kurierem gorących uczuć

Redakcja Portalu
2011-02-04
E-walentynka - Ciążowy.pl kurierem gorących uczuć
Kwiaty? Słodkości? Romantyczna kolacja? A może jednak z okazji Dnia Świętego Walentego podarować ukochanej osobie coś jeszcze? Może warto powrócić do tradycji podrzucania liścików od „tajemniczego” wielbiciela? A skoro mamy XXI wiek, niech Walenty również będzie nowoczesny i zamiast z poczty skorzysta z maila. Wychodząc na przeciw wszystkim zakochanym mamom i tatom, Ciążowy.pl poszerzył aplikację służącą do projektowania i wysyłania e - kartek.

Pamiętajmy o ukochanych

Te amo, Eg elskar deg, Szeretlek, I love you, Volim te, :..:| ..:| |..-.. .::":.., :.:;- Kocham Cię - słowa te są pięknie niezależnie od języka, z jakiego pochodzą. Zbliżają się Walentynki - święto miłości. Drogi tato, droga mamo - znajdźcie więc czas, by wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień. Oderwijcie się choć na chwilę od trosk i kłopotów dnia codziennego, przypomnijcie sobie najpiękniejsze chwile waszego związku. Zasypcie się czułością, pocałunkami i niespodziankami, które wywołują szybsze bicie serca!

Ze Świętym Walentym dookoła świata

Walentynki - nazywane również Dniem Zakochanych - obchodzone są na całym świecie 14 lutego. Nazwa święta pochodzi od św. Walentego - patrona spraw sercowych, czyli zakochanych oraz... chorych na epilepsję. Święto to już w średniowieczu pojawiło się w południowej i zachodniej Europie. Północna i wschodnia część kontynentu znacznie później dołączyła do walentynkowego grona świętujących.

Pomimo katolickiego patrona święta, wiązane jest ono również ze zbieżnym starym rzymskim zwyczajem polegającym na poszukiwaniu wybranki serca przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Być może dlatego właśnie Dzień Zakochanych jest do dziś kojarzony z takimi postaciami z mitologii jak Kupidyn czy Eros.

Choć Walentynki najmocniej kojarzą się ze Stanami Zjednoczonymi, to Brytyjczycy uważają je za swoje własne święto, a to z uwagi na fakt, że na cały świat rozsławił je sir Walter Scott żyjący XVIII wieku. Do Polski obchody walentynkowe trafiły dopiero w latach 90. XX wieku. Przejęliśmy je z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu.

Słodkie telegramy na Dzień Zakochanych

Walentynki są nierozerwalnie związane z pocztą - to przecież czas wysyłania ukochanym osobom miłosnych liścików, wierszy, aforyzmów. Tego dnia w Anglii rusza jedyna w roku, specjalna usługa pocztowa, czyli St. Valentine Day Greeting Telegram, a w Stanach wrzucanie do skrzynek czerwonych serduszek nie ma końca. Przy okazji tego dnia zastanówmy się więc nad miłością i obdarujmy swojego Walentego lub Walentynkę własnoręcznie napisanym miłosnym liścikiem, który ma moc dziesięciu wypełnionych prezentami toreb.

Walentynkowy e-buziak

W związku ze zbliżającym się Świętem Zakochanych, specjalnie dla wszystkich zakochanych mam i tatusiów przygotowaliśmy szablony oraz zestawy elementów graficznych do wykorzystania przy tworzeniu e - walentynek. Zaprojektowanie i wysłanie e - pocztówki za pomocą naszego portalu jest bardzo proste. Wystarczy wejść w aplikację do tworzenia kartek, wybrać tło, dodać obrazek lub wgrać własne zdjęcie, wpisać tekst życzeń i wysłać. Kartka przyjdzie do adresata mailem - po kliknięciu w link pojawi się projekt Waszego miłosnego liściku. Nie czekaj - stwórz ciepłe walentynki dla wszystkich, których kochasz!

Miłość trzeba pielęgnować tak jak dziecko, żeby się nie zaziębiła, nie zwariowała, nie wyleciała przez okno jak ptak. Miłość, żeby była miłością, wymaga cierpliwości, pracy nad sobą, walki z egoizmem.


Clemens von Brentano 

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55