41 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Redakcja Portalu
2010-09-03

41 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny, który mamy zaszczyt ogłosić to prestiżowe przedsięwzięcie na skalę światową. Firma Pentel Poland jako współorganizator tego kulturalnego wydarzenia zaprasza wszystkie dzieci do czynnego w nim uczestnictwa, wierząc że przesłanie jakie za sobą niesie jest bliskie sercu każdego z nas.
Świat wolny od wojen, przemocy, nienawiści i uprzedzeń rasowych to obraz świata widziany oczami dzieci. Nie ma w nim pojęcia granic, narodowości czy różnic etnicznych. Jest miłość, przyjaźń, tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka...

Dziecięcym obrazom towarzyszy świeże spojrzenie i uczciwość, którą daremnie szukają starsi artyści. Ich wrodzony zmysł artystyczny niejednokrotnie potrafi wprawić w zdumienie.

Przypomina dorosłym, że sztuka wypływa z serca i umysłu, a towarzysząca jej technika nigdy nie powinna decydować o wartości pracy.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny daje dzieciom możliwość komunikacji ze swoimi rówieśnikami, udowadniając dorosłym, że ludzi z różnych części świata i o różnym kolorze skóry więcej łączy niż dzieli.

W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział 50,000 prac z 40 krajów! Aż 141 prac z Polski otrzymało medale i wyróżnienia.

 


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zasadami tegorocznego konkursu.

Wszystkie prace nadesłane na adres firmy Pentel Poland, zostaną przesłane bezpośrednio do Japonii, gdzie Jury wyłoni zwycięzców.


Termin nadsyłania prac: do dnia 12.10.2010r.


Ocena prac przez Jury: Styczeń 2011r.


Ogłoszenie zwycięzców konkursu: Maj 2011r.

 

Dajmy naszym dzieciom szansę tworzenia międzynarodowej sztuki!

Sponsorem konkursu jest:
Biiku Bunka Kyokai (Japońska Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki)

Przy współpracy:

•Pentel
•Ministra Spraw Zagranicznych Japonii, Ministra Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii,
•Yomiuri Shimbun
•Japońskiej Federacji Projektowania Artystycznego
•Japońskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej

Źródło: pentel
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55