A ja nie chcę spać! - warsztaty kołysanek w Dworku Białoprądnickim - Kraków, 12-13.02

Redakcja Portalu
2011-02-11
A ja nie chcę spać! - warsztaty kołysanek w Dworku Białoprądnickim - Kraków, 12-13.02
W dzisiejszym kontekście społecznym i kulturowym, największe foniczne plagi współczesności (m.in. telefony komórkowe oraz odtwarzacze mp3) sprawiają, że głuchniemy na własny głos, a także nie słyszymy brzmienia głosu innych ludzi. Tymczasem świadomość głosu przydaje się nie mniej, niż panowanie nad gestem. Serdecznie zapraszamy na nasze warsztaty wokalne wszystkie Mamy, Tatusiów i dzieciaki!

Pierwszym i nieustannie towarzyszącym dziecku głosem, jest głos mamy. Dla noworodka jest „łącznikiem" z nowym dla niego „światem zewnętrznym". Ponad to śpiewanie dziecku od pierwszych chwil życia, stopniowo wprowadza je w zaczarowany świat słowa i wyobraźni.

Uczestnicy naszych warsztatów będą mieli okazję nauczyć się już niemal zupełnie zapomnianych polskich tradycyjnych pieśni kołyskowych.
Program warsztatów : ćwiczenia emisyjne i oddechowe, nauka kołysanek (techniką białego głosu/naturalnego) z różnych regionów Polski oraz opowieści o dawnych zwyczajach związanych z obrzędowością wieku dziecięcego.

Prowadzenie : Anna Broda

Rozkład warsztatów :

sobota, 12 lutego :
godz. 10.00-13.00 (I grupa - początkująca)
godz. 14.00-17.00 (II grupa - zaawansowana, osoby z doświadczeniem muzycznym lub wokalnym)

 niedziela, 13 lutego :
godz. 10-13.00 (I grupa - początkująca)
godz. 14.00-17.00 (II grupa - zaawansowana)

Koszt dwudniowych warsztatów : 100 zł
Miejsce : sala kominkowa Dworku Białoprądnickiego
Informacje i zgłoszenia : Fundacja Korzenie, fundacjakorzenie@wp.pl, tel. 0662565217

W niedzielę 13 lutego o godz. 17.30 zapraszamy na koncert finałowy uczestników projektu pod czujnym okiem Ani Brody!

Anna Broda - na co dzień jest muzykiem Kapeli Brodów, w której śpiewa i gra na cymbałach. Od kilku lat, wieczorami namiętnie wymyśla piosenki dla dzieci, kołysanki i inne miniatury muzyczne. Inspiracją jest dla niej piękna poezja dziecięca, a szczególnie ta nieobliczalna i zagadkowa, w której dźwięczą słowa. W muzyce szuka nastrojów, kolorów, wzruszeń, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających delikatne struny wyobraźni. Z Kapelą Brodów nagrała kilka płyt, współpracuje z Polskim Radiem PR2, Państwowym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, nagrywała dla telewizji, występowała na wielu festiwalach w kraju i za granicą, prowadzi warsztaty śpiewu, wykonuje partie wokalne w multimedialnym widowisku „Pamiętam. Katyń1940″ L.U.C-a, czyli Łukasza Rostkowskiego na zamówienie Narodowego Centrum Kultury.

Na koncert - wstęp wolny!

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55