Akademia Małego Architekta

Redakcja Portalu
2012-05-14
Akademia Małego Architekta
- Czym się zajmuje ARCHITEKT? - WYMYŚLANIEM! I to nie tylko domów, ale RÓŻNYCH RZECZY! Działa zawsze z planem! Od pomysłu, przez projekt, aż do realizacji! W ten sam sposób podejdziemy do tematu PROJEKTOWANIA w tegorocznym cyklu AMA w BUW-ie. Wraz z uczestnikami warsztatów wymyślimy a następnie wspólnie wykonamy: wielką kosmiczną budowlę, mikroogród oraz szkołę idealną...

Mali projektanci.

Po raz kolejny warsztaty Akademii Małego Architekta towarzyszą wystawie architektonicznej "Plany na przyszłość" organizowanej w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przez Centrum Łowicka. Są to warsztaty z zakresu architektury i projektowania dla najmłodszych, rozwijające wyobraźnię, kreatywność i twórcze myślenie. Prowadzone w formie zabawy, służą zapoznaniu się dzieci z pojęciami związanymi z miastem, domem i jego najbliższym otoczeniem. Akademia Małego Architekta w formie stałych, cotygodniowych zajęć odbywa się w Centrum Kultury Łowicka.
Warsztaty poprowadzą: architekci - Iwona Cała, Maria Rauch, Tomasz Żemojcin oraz zaproszeni goście - eksperci w dziedzinach projektowania: artyści, architekci i architekci krajobrazu.
Więcej szczegółów w na: akademiama.blogspot.com

W ramach cyklu odbędą się następujące zajęcia:

Sobota 26 maja - BAZA NA KSIĘŻYCU
wybudujemy budowlę, która z powodzeniem pomieści wewnątrz nas wszystkich / goście specjalni opowiedzą i zaprezentują jak powstaje model architektoniczny i po co się go robi.

Sobota 2 czerwca - TAJEMNICZY OGRÓD
stworzymy miniogród - miejsce relaksu dla bardzo zapracowanego dorosłego / goście specjalni opowiedzą o tym czym zajmuje się architekt krajobrazu i co to są naturalne place zabaw.

Sobota 9 czerwca - DO CZEGO SŁUŻY SZKOŁA?
W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie, stworzymy modelowy projekt szkoły / gość specjalny opowie o tym jak wygląda przedszkole zaprojektowane wyłącznie przez dzieci.


gdzie i kiedy?
Zajęcia odbywają się w godz. 11.00 - 12.30 w siedzibie BUW przy ul. Dobrej 56/66 w Warszawie.

wstęp: bezpłatny

zapisy: dorota.katner@lowicka.pl, tel.: 22 845 50 62

*W tytule maila proszę napisać: "AMA-BUW", podać kontakt telefoniczny, imię, nazwisko oraz wiek dziecka z zaznaczeniem czy dziecko będzie uczestniczyło w jednych zajęciach czy w całym cyklu zajęć.
warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku 7-9 lat, ilość miejsc ograniczona.

 

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55