Bezpłatne badania medyczne w Laboratorium testDNA

Redakcja Portalu
2011-08-04
Bezpłatne badania medyczne w Laboratorium testDNA
Ogólnopolskie Laboratorium testDNA Sp. z o.o. zaprasza wszystkie osoby z województwa śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego na bezpłatne badania medyczne identyfikujące wirusy i bakterie przenoszone drogą płciową (wirus HPV, chlamydia trachomatis) oraz diagnozujące choroby genetyczne (rak piersi i jajnika, celiakia, nietolerancja laktozy, zespół Gilberta, mukowiscydoza, zakrzepica).

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych badań genetycznych?

Badania DNA do tej pory były niedostępne dla wielu pacjentów przede wszystkich ze względu na wysoki koszt. Swoją czułością i skutecznością często przewyższają tradycyjne badania, choć niewielu o tym wie. Badania genetyczne w medycynie - bo o nich mowa, coraz częściej stosowane są w rutynowej diagnostyce chorób zwłaszcza, że dzięki refundacji z NFZ wiele z nich można wykonać nieodpłatnie.

Marcin Jaworek - prezes zarządu testDNA uważa, że jest do doskonała okazja dla pacjentów, u których z różnych przyczyn nie została postawiona jak dotąd jednoznaczna diagnoza, a którzy nie byli w stanie wykonać badania DNA w zakresie prywatnym.

Jak skorzystać z bezpłatnych badań medycznych?

Warunkiem skorzystania z bezpłatnych badań medycznych jest przynależność do jednego z trzech oddziałów NFZ: śląskiego, opolskiego lub dolnośląskiego oraz posiadanie skierowania od lekarza.

W przypadku diagnostyki zakażeń układu moczowo-płciowego (HPV, chlamydia trachomatis) konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa, który po wstępnym badaniu i wywiadzie zleci wykonanie dalszych badań. Skierowanie powinno być wystawione do Poradni Diagnostycznej. Do wykonania badania bezpłatnego w kierunku wirusa HPV niezbędne jest dołączenie wyniku badania cytologicznego bądź kolposkopii, który wskazuje na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Natomiast w przypadku diagnostyki predyspozycji chorób genetycznych Pacjent musi udać się do swojego lekarza rodzinnego, który oceni czy istnieją wskazania do wykonania badania genetycznego i wystawi skierowanie do Poradni Genetycznej.

Gdzie można uzyskać więcej informacji:

Dodatkowych informacji o bezpłatnych badaniach medycznych udziela Dyrektor Biura Handlowego Laboratorium testDNA Barbara Prokurat pod numerem telefonu (032) 363 08 76 lub 800-007-771 (bezpłatna infolinia) lub adresem e-mail: barbara.prokurat@testdna.pl.

Źródło: testDNA
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55