Biologiczne Warsztaty Małego Naukowca

Redakcja Portalu
2014-01-08
Biologiczne Warsztaty Małego Naukowca
Jak długi jest DNA? Kto zjada geny? Ile witamin jest w cukierkach? Na te i wiele innych pytań dzieci znajdą odpowiedź, wykonując proste eksperymenty w prawdziwym laboratorium! Każde dziecko uwielbia eksperymentować. Samodzielnie wykonywanie prostych doświadczeń to przede wszystkim świetna zabawa, ale też okazja do zdobycia wiedzy i odkrycia prawdziwych pasji!

Dlatego z myślą o Małych Naukowcach stworzyliśmy rodzinne warsztaty edukacyjne, gdzie dzieci uzbrojone w pipetki i probówki będą izolować, mieszać i obserwować, jak złożony jest otaczający nas świat. Przy tych wielkich odkryciach towarzyszyć im będą dorośli opiekunowie, a wszystko będzie działo się pod czujnym okiem doświadczonego prowadzącego. Rodzinny charakter zajęć sprawia, że są one doskonałym sposobem na wspólne spędzenie wolnego czasu.

W trakcie zajęć każdy Mały i Duży Naukowiec będzie mógł pracować w oryginalnym fartuchu laboratoryjnym! Dla dzieci przygotowaliśmy też materiały, które pomogą im w dalszym rozwijaniu pasji już w domu.

Na te unikalne warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 10-13 lat (3-6 klasa szkoły podstawowej) wraz z dorosłym opiekunem. Czekamy na Was!

Koszt warsztatów:

Jednorazowy udział dziecka i opiekuna - 45zł
Promocja dla rodzeństw - jednorazowy udział każdego dziecka - 40zł

Zgłoszenia:
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia na adres biocen@iimcb.gov.pl i dokonanie opłaty za warsztaty najpóźniej na 7 dni przed dniem rozpoczęcia zajęć.* Uwaga! Wpisując w tytule zgłoszenia hasło EKSPERYMENTUJĘ!, każdy uczestnik zapłaci za warsztaty tylko 35zł! Promocja dotyczy warsztatów w styczniu oraz lutym 2014 roku.

Miejsce warsztatów:
BioCentrum Edukacji Naukowej
ul. Księcia Trojdena 4
02-109 Warszawa

Masz pytania? Napisz do nas - biocen@iimcb.gov.pl
Odwiedź Strefę Małego Naukowca na stronie - www.biocen.edu.pl

*Liczba uczestników jest ograniczona. Aby spotkanie odbyło się w podanym terminie, musi się zapisać i potwierdzić obecność minimum 8 dzieci wraz z opiekunem.

Najbliższe zajęcia:

15.01.2014 godz. 18:00 Dlaczego rośliny nie muszą jeść?
Najwyższe drzewo na świecie osiągnęło wysokość 115 m, czyli więcej niż niejeden wieżowiec Warszawy. Dziennie, bambus przyrasta nawet o 1 m, a część bananowca aż o 160 cm! Powszechnie wiadomo, że rośliny potrzebują dużo wody do życia, ale skąd czerpią resztę potrzebnych składników, aby bić takie rekordy? Właśnie na to pytanie odpowiemy w trakcie warsztatów!
Podczas zajęć Mali Naukowcy: zbadają, czy zielony liść ma w sobie tylko zielony barwnik, sprawdzą, gdzie rośliny robią zapasy „jedzenia" oraz zobaczą, jak wygląda komórka roślinna pod mikroskopem.
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci z klas 3-6 szkoły podstawowej. Zajęcia trwają 2 godziny.

22.01.2014 godz. 18:00 Na tropach DNA - zostań detektywem i rozwiąż zagadkę kryminalną!
Zajęcia odbywają się w prawdziwym instytucie naukowym, który na czas zajęć zmieni się w laboratorium kryminalistyczne! Uczestnicy zajęć wcielą się w detektywów poszukujących złodzieja czekolady... W czasie trwania „śledztwa" dzieci z pomocą opiekunów: zobaczą swój własny DNA, będą tropić złodzieja czekolady po odciskach palców znalezionych na miejscu przestępstwa i na koniec wytypują sprawcę kradzieży, wykonując elektroforezę barwników, czyli model prawdziwego badania DNA stosowanego rutynowo przy identyfikacji przestępców.
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej. Zajęcia trwają 2 godziny.

29.01.2014 godz. 18:00 Wszyscy jemy geny, czyli o DNA na wesoło!
Gen, DNA, organizmy genetycznie modyfikowane tzw. GMO, klonowanie, biotechnologia - te terminy coraz częściej pojawiają się w mediach i zwykłych rozmowach... Tylko czy do końca wiemy, co one oznaczają? W czasie warsztatów Mali Naukowcy będą „odczarowywać" te podstawowe pojęcia biologii i biotechnologii. Pokażemy też, czym naprawdę zajmują się naukowcy. Mali i Duzi będą: sprawdzać, czy w jedzeniu są geny, oglądać „świecące" bakterie i produkować biotechnologiczne mleko.
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci z klas 3-6 szkoły podstawowej. Zajęcia trwają 2 godziny.

05.02.2014 godz. 18:00 Ile witamin jest w cukierkach- czyli kuchenne eksperymenty!

Czy zasady mają zasady? Czy cola jest kwaśna? Czy mieć pH to źle? Czy jedzenie cukierków jest zdrowe? Warsztaty, na których dzieci samodzielnie zbadają, który produkt zawiera więcej witaminy C: sok z pomarańczy czy cukierki oraz sprawdzą, który z kuchennych produktów ma pH kwaśne, obojętne, a który zasadowe. Na zajęciach skonstruujemy też „kuchenne jojo", a na koniec urządzimy wielkie „sprzątanie" - Mali Naukowcy stworzą mydło z probówki! A wszystko to z wykorzystaniem tego, co można znaleźć w domowej kuchni .                                                                                                      Warsztaty są przeznaczone dla dzieci z klas 3-6 szkoły podstawowej. Zajęcia trwają 2 godziny.

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55