Bohaterowie belgijskich komiksów w Warszawie

Redakcja Portalu
2014-11-06
Bohaterowie belgijskich komiksów w Warszawie
Tintin, Lucky Luke czy Smerfy to najbardziej rozpoznawalne postaci komiksów. Skąd jednak pochodzą ci bohaterowie? Odpowiedź na to pytanie brzmi: z Belgii. To właśnie tam powstały komiksy, które dziś cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Między innymi dlatego w ramach tegorocznych Dni Belgijskich zorganizowano konkurs „Bohaterowie Belgijskich Komiksów w Warszawie”, który pozwoli dzieciom w wieku szkolnym zabrać bajkowe postacie w podróż po Warszawie.

Rysunkowe historyjki, zwane również bande-dessinée, są w Belgii wręcz przedmiotem kultu. Dowodem na to może być otwarte w 1989 r. Muzeum Komiksu w Brukseli, które jest pierwszym tego typu centrum sztuki na świecie. Co roku kieruje tam swoje kroki około 200 tysięcy miłośników komiksowych postaci. Tegoroczne Dni Belgijskie (15.11-3.12) to doskonała okazja, aby poszerzyć wiedzę najmłodszych na temat kultury i sztuki tego kraju. Wszyscy uczniowie szkół podstawowych mogą przesyłać swoje prace na adres Belgijskiej Izby Gospodarczej (ul. 17 Stycznia 48, Warszawa) do 14 listopada. Młodzi artyści powinni przygotować swoje dzieła wykorzystując jedną z następujących technik: rysunek kredką, ołówkiem, tuszem, węglem, pastelami, malarstwo na papierze. Prace nie powinny być mniejsze niż format A4, ani większe niż format A3. Konkurs jest podzielony na dwa etapy. Wyniki pierwszego z nich zostaną opublikowane 20 listopada 2014 r. na stronie internetowej organizatora: www.belgium.pl. Autorzy, którzy w swoich pracach
w pomysłowy sposób połączą bohaterów belgijskich komiksów z Warszawą zakwalifikują się do drugiego etapu i zostaną nagrodzeni w czasie pokonkursowej wystawy w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej (ul. Rynek Starego Miasta 19/21, Warszawa) w dniu 29 listopada 2014 r. o godzinie 15:00. Podczas ogłoszenia wyników będzie można obejrzeć najlepsze prace, a także osobiście pogratulować młodym artystom.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO „BOHATEROWIE BELGIJSKICH KOMIKSÓW W WARSZAWIE"

Data: 29.11.2014, 15:00
Miejsce: Warszawa, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej,
Rynek Starego Miasta 19/21
Wstęp: Wydarzenie otwarte dla publiczności

O Belgijskiej Izbie Gospodarczej :
Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber, BBC) powstała w 1992 roku. Obecnie liczy ona ok. 110 członków. Wśród nich są przede wszystkim firmy belgijskie prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski, jak również firmy zainteresowane współpracą z belgijskimi partnerami lub/oraz rynkiem belgijskim. Belgijska Izba Gospodarcza zajmuje się promocją firm belgijskich na rynku polskim oraz organizacją wydarzeń o charakterze biznesowym i kulturowym. Dodatkowo BBC wspiera swoich członków, ułatwiając im dostęp do profesjonalnych i kompetentnych partnerów zewnętrznych. Belgijska Izba Gospodarcza w swojej działalności realizuje również cele społeczne.

Agencja PR
Agnieszka Kalińska
PR Inspiration
tel. kom. 501 461 034
agnieszka@prinspiration.pl

Organizator
Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber)
ul. 17 Stycznia 48
02-146 Warszawa
www.belgium.pl

Marta Mikołajewska bbc@belgium.pl tel.: 22 456 40 09
Małgorzata Napierała-Vincent malgorzata.napierala@belgium.pl tel.: 22 456 40 09

Źródło: www.belgium.pl
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55