Było sobie źycie

Redakcja Portalu
2019-12-03
Było sobie źycie
START: czwartek, 5 grudnia 2019, 11:00 MIEJSCE: Teatr Nowy Proxima, ul. Krakowska 41

Lekcja życia

Popularna francuska seria bajek dla dzieci Było sobie życie na teatralnych deskach? Takie rzeczy możliwe są tylko w Teatrze Nowym Proxima! Niewielu zapewne wie, że twórca kultowego serialu nadawanego od 1987 roku przez stację France 3, francuski producent, scenarzysta i karykaturzysta Albert Barillé urodził się w Warszawie. Teraz za sprawą krakowskiego spektaklu w reżyserii Piotra Siekluckiego zarówno mali, jak i dorośli widzowie poznają tajemnice ludzkiego ciała! Naszym przewodnikiem będzie ekscentryczny profesor - w tej roli doskonały Tomasz Schimscheiner. W oparach groteskowej atmosfery zobaczymy wojnę białych krwinek z wirusami, spotkamy humorzaste hormony i zmierzymy się z opryskliwymi grzybami i bakteriami. Skąd bierze się katar? Dlaczego się czerwienimy? Co sprawia, że odróżniamy smaki? Jak działają jelita? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już 7 grudnia. (Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet")

Reżyseria: Piotr Sieklucki
Tekst: Piotr Sieklucki / Tomasz Kireńczuk
Występują: Joanna Falkowska, Marta Saciuk-Sędzielarz, Tomasz Schimscheiner, Michał Misza Czorny, Marek Bula, Konrad Stein, Piotr Zwolski, Piotr Sieklucki, Artur Świetny. Charakteryzacja: Artur Świetny, Kaja Jałoza.
Muzyka: Paweł Harańczyk
Scenografia: Łukasz Błażejewski
Światło: Wojciech Kiwacz
Dźwięk: Tadeusz Sawka
Choreografia: Karol Miękina

Źródło: www.kidsinkrakow.pl
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55