Cafe Bajarka - otwarcie w Krakowie 05 - 08.01.2011

Redakcja Portalu
2011-01-03
Cafe Bajarka -  otwarcie w Krakowie 05 - 08.01.2011
Cafe Bajarka serdecznie zaprasza na oficjalne otwarcie Centrum Zabaw Twórczych, które odbędzie się w dniach 05-08.01.2011. W programie wiele ciekawych zajęć pokazowych.

Środa 5.01.2011

13:00-14:30 - zapraszamy dzieci w wieku 2-5 lat na ecowarsztaty " Wio, Leokadio" z wykorzystaniem pudeł kartonowych, szarego papieru oraz kleju pszenicznego.
Warsztaty poprowadzi Karolina Jabłońska.

15:00-16:45 - zapraszamy na zajęcia (dzieci i rodziców), podczas których wyruszymy w niezwykłą podróż po świecie muzyki, zabawy ruchowej i ekspresji. Wprowadzimy dzieci w dobry nastój poprzez zabawę z piosenką i ruchem. Spotkanie poprowadzą: Małgorzata Pacholik i Joanna Zarzycka.
17:00-18:30 - spotkanie z Izabellą Klebańską , autorką Wydawnictwa Literatura. Opowie ona o swoich książkach trochę słowem, a trochę muzyką - wszak jest z wykształcenia skrzypaczką!
W tym dniu wszystkie książki Wydawnictwa Literatura w promocyjnych cenach.

18:45-19:45 - " Poławiacze pereł" - zajęcia plastyczne z elementami zabawy, rozwijające spostrzegawczość, skupienie uwagi dziecka na szczególe. Warsztaty poprowadzi Karolina Jabłońska. Spotkanie przeznaczone dla dzieci w wieku 2-5 lat.

Czwartek 6.01.2011

14:00-16:00 - zapraszamy wszystkie dzieci do magicznego świata barw i dźwięków. Wspólnie odkryjemy jego tajemnice, namalujemy muzykę i stworzymy żywą orkiestrę, której dyrygentem będzie mógł zostać każdy! Na chwilę, zamkniemy oczy i przeniesiemy się w czasie - aż do wiosny. Posłuchamy śpiewu ptaków, rechotu żab... i innych melodii ze świata przyrody. A potem wrócimy - prosto na koncert. Zajęcia poprowadzą: Kamila Owcarz i Barbara Hernas.
16:30 - koncert perkusyjny. Dr Tomasz Sobaniec ze swoimi synami Jonaszem i Antonim będzie czarował świat zwierząt przy pomocy instrumentów perkusyjnych.

Piątek 7.01.2011

Przedpołudnie z Wydawnictwem Aksjomat


11:00
- p. redaktor Anna Podgórska będzie opowiadać o tworzeniu książek dla dzieci. Od pomysłu do gotowego produktu.
12:00 - p. Monika Biedroń poprowadzi warsztaty z wykorzystaniem publikacji Wydawnictwa Aksjomat (wycinanki, kolorowanki, malowanki wodne, zrób to sam bez kleju i nożyczek).

Popołudnie z maluchem

14:00 - promocja Wydawnictwa Mamania. Warsztaty poprowadzi Anna Zdrojewska z wykształcenia kulturoznawczyni i animatorka kultury.
• Bobas Lubi Wybór, czyli Twoje dziecko może pokochać dobre jedzenie!
Jak w łatwy sposób przejść od karmienia piersią czy butelką do wspólnych rodzinnych posiłków? Rozszerzanie diety może być świetną zabawą! Mamy na to sposób - BLW, czyli "Bobas lubi wybór"!
15:00 - masaż dla niemowląt metodą Shantala i nie tylko. Poprowadzi p. Magdalena Potoczek.
15:30 - promocja Wydawnictwa Mamania.
• Koncepcja kontinuum - od bliskości do samodzielności
Ciągle słyszysz, że rozpuścisz dziecko nosząc je? Nie bój się! Twoja bliskość to dla niego najlepszy kapitał na przyszłość.
16:00 - zabawy fundamentalne z maluchami. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Szczepaniak.

16:30 - zajęcia z naturalnego pieluszkowania. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Dumańska (pieluszkarnia.pl)
Na Popołudnie z maluchem zapraszamy również starsze rodzeństwo, dla którego zapewnimy opiekę i ciekawe zajęcia w sali warsztatowej obok :) Zajęcia dla starszych dzieci poprowadzą Karolina Jabłońska i Ewelina Przejczowska.

Sobota 8.01.2011

11:00-12:00 - zabawy rozwijające mowę dziecka. Poprowadzi Ewelina Przejczowska.
Promocja Wydawnictwa Edukacyjnego
12:00-13:00 - spotkanie z p. dr Iwoną Sikorską autorką książki "Trening koncentracji. Jak rozwijać uwagę i pamięć dziecka." Książka przedstawia sposoby stymulacji zdolności poznawczych - uwagi i pamięci. Zaproponowane zabawy mają funkcję diagnostyczną, pozwalają na dostrzeżenie trudności dziecka w określonym obszarze jego rozwoju.
14:00-15:00 - spotkanie z p. Magdaleną Muchą autorką książki "Sylabowo. Jedzie pociąg i ciągnie wagony z... Trening czytania." Zajęcia skierowane są szczególnie do dzieci z grupy ryzyka dysleksji, uczniów mających trudności w czytaniu i pisaniu, z nawykiem literowania, niedokształceniem mowy o typie afazji oraz z dzieci objętych wczesną nauką czytania.


15:30 - spotkanie edukacyjne z psem terapeutą poprowadzi p. Laura Gallas-Diener. Zajęcia z udziałem psa mają na celu rozwój sfery umysłowej dziecka, wpływają na rozwój koncentracji uwagi, mowy i funkcji poznawczych.

Bardzo prosimy o zabranie ze sobą obuwia zastępczego.
W dniach otwarcia wszystkie książki w Księgarni Dialog z rabatem 10%.

Źródło: Cafe Bajarka
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55