Czytanie w Trawie - Warszawa

Redakcja Portalu
2011-08-15
Czytanie w Trawie - Warszawa
W wakacje Centralny Basen Artystyczny, Bibliocreatio oraz nowopowstająca Interdyscyplinarna Fundacja Artystyczna Kombinat Twórczy postanowili otworzyć się na najmłodszych. Imprezy dla dzieci pod nazwą „Czytanie w trawie” to interaktywne spotkanie z książką na świeżym powietrzu.

Co i kiedy?

Cykl trzech imprez dla dzieci w terminach:
• 23. lipca. 2011 start: g. 12:00
• 20. sierpnia. 2011 start: g. 12:00
• 10. września. 2011 start: g. 12:00

Gdzie?

Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6 (Plac Trzech Krzyży), Warszawa oraz tereny parkowe wokół.

„Czytanie w trawie” czyli spotkanie z książką na świeżym powietrzu.

Podczas „Czytania na trawie" udowodnimy, że książki nie muszą być nudne. W niezwykle atrakcyjny sposób pokażemy dzieciom i rodzicom, że wspólne czytanie to naprawdę dobra zabawa. Do dyspozycji wszystkich uczestników imprezy będą słuchawki i urządzenia, dzięki którym na trzech kanałach każdy będzie mógł posłuchać tego, na co ma ochotę. Dla dzieci - starszych i młodszych - będą piękne bajki, a dla ich rodziców muzyka... Dzięki temu my będziemy się dobrze bawić, a cisza w parku nie zostanie w żaden sposób zakłócone. Takie multimedialne rozwiązanie jest coraz bardziej popularne nie tylko za granicą, ale i w Polsce.

Dlaczego?

Idea projektu powstała z chęci zainteresowania najmłodszych alternatywnymi formami spędzania wolnego czasu z rodzicami, kształtowaniem ich wyobraźni, oraz przekazaniem dobrego nawyku głośnego czytania. W dzisiejszych czasach słowo zostało w dużej mierze zastąpione obrazem. Podczas „Czytania na trawie" pragniemy zwrócić uwagę zarówno dzieci, jak i rodziców na niezastąpioną wartość literatury. Pomaga ona w ogromnej mierze w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym dziecka. Książki czytane od najmłodszych lat pozwalają na kreowanie obrazów i świata przedstawionego w głowie malucha, wyrabiają cierpliwość i koncentrację, kształtują umiejętność wysławiania się, uczą myślenia, pobudzają wyobraźnię i pomagają w wyrażaniu i opisywaniu rzeczywistości. Lektury zostaną starannie wyselekcjonowane przez Bibliocreatio - firmę, zajmującą się tworzeniem bibliotek osobistych oraz indywidualnym doradztwem czytelniczym.

„Podziel się książką” - akcja dla Domu Dziecka towarzysząca „Czytaniu w trawie”

Podczas imprez „Czytanie w trawie" zostanie zorganizowana zbiórka książek dla dzieci ze wskazanego Domu Dziecka. Każdy będzie mógł przynieść książki i zabawki, których już nie używa, lub które chciałby oddać innym, bardziej potrzebującym dzieciom. Po zbiórkach Wolontariusze wraz z przedstawicielami nowopowstającej Interdyscyplinarnej Fundacji Artystycznej Kombinat Twórczy odwiozą zabawki, oraz umilą czas dzieciom z Domu Dziecka, które nie mogły uczestniczyć w „Czytaniu w trawie".

W programie planujemy:

- czytanie bajek z udziałem aktorów i prezenterów
- zabawy i warsztaty dla dzieci w każdym wieku
- warsztaty modowe
- wspólne malowanie, zabawy ruchowe itp.
- niespodzianki artystyczne
- wspólne spędzanie czasu na kocu i dużo dobrej zabawy!

Źródło: Czytanie w Trawie
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55