Dlaczego nie klocki LEGO? - Gdańsk

Redakcja Portalu
2011-07-06
Dlaczego nie klocki LEGO? - Gdańsk
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska serdecznie zaprasza na wystawę "Dlaczego nie klocki LEGO?". Wystawa prezentowana będzie na dziedzińcu Ratusza Głównego Miasta od 9 lipca do 15 września 2011r.

Na całe wakacje ratuszowy dziedziniec zamieni się w barwny świat z klocków LEGO!

Grupa LUGPol, zrzeszająca fanów klocków LEGO pokaże nam jak różnorodne formy mogą powstać z tego wdzięcznego materiału.

Zbiór eksponatów to artystyczny "miszmasz". Obok ciekawostek z dziedziny motoryzacji i militariów zobaczymy bazę arktyczną, ilustrację do baśni "Dziewczynka z zapałkami", szachy, superbohaterów w karykaturze, a nawet postapokaliptyczną wizję wyludnionego miasta. Nie zabraknie też kultowej kolejki elektrycznej, a na cześć Jana Heweliusza, którego 400 rocznicę urodzin właśnie obchodzimy, zobaczymy astronoma w obserwatorium.

Czekamy szczególnie na najmłodszych budowniczych!

Z okazji otwarcia wystawy 9 i 10 lipca w Sali Edukacyjnej Ratusza Głównego Miasta budować będziemy olbrzymiego smoka! LEGO zaprasza w sobotę od godziny 12.00, a w niedzielę od 11.00.

LugPol, czyli Lego Users Group Poland to pierwszy polski klub miłośników Lego.

Wywodzi się z forum dyskusyjnego, założonego w maju 2004 roku przez Daniela "MrGorgo" Gordziejonoka. Dziś forum stanowi część rozbudowanego serwisu, skupiającego dorosłych fanów Lego z całego kraju oraz z zagranicy.

Celem działalności klubu jest promocja w Polsce ciekawego, rozwijającego i elitarnego hobby, jakim jest modelarstwo Lego. Dzięki Internetowi możliwe jest dotarcie do zapaleńców, którzy z racji oryginalności swoich zainteresowań, działają samotnie, często nawet nie zdając sobie sprawy, jak popularne na świecie jest ich hobby.

Wystawa pod Patronatem Konsula Honorowego Królestwa Danii Juliana Skelnika.

Wystawa czynna: od 9 lipca 2011 do 12 lipca 2011!

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Marcin
2011-07-10

BŁĄD!
Wystawa jest czynna do 15 września 2011 - http://www.mhmg.gda.pl/index.php?view=event,319&oddzial=1

Proszę to poprawić w artykule!

~Marcin "szarikm" Szarek

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55