Dziecko w sieci

Redakcja Portalu
2010-08-10
Dziecko w sieci
Fundacja Dzieci Niczyje prowadzi programy profilaktyki krzywdzenia dzieci przez dorosłych oraz rówieśników, m.in. program przeciwdziałania zagrożeniom dzieci w Internecie oraz program wsparcia rodziców przeżywających trudności w wychowaniu dzieci. Jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit, której celem jest ochrona dzieci przed krzywdzeniem oraz pomoc dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom. Działa na rzecz poprawy sytuacji dzieci uczestniczących w procedurach prawnych w charakterze świadków.

Zamawiający: Fundacja Dzieci Niczyje

Agencja realizująca: VA Strategic Communications (cz. I, III, IV), McCann Erickson (cz. II)

Cel kampanii: zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego korzystania z Internetu i zagrożenie pedofilią w sieci (cz. I), zwrócenie uwagi na problem niebezpiecznych treści w Internecie - pornografii, przemocy i in. (cz. II), zwrócenie uwagi na problem przemocy rówieśniczej za pomocą mediów elektronicznych (cz. III), zwrócenie uwagi społeczeństwa na nowelizację kodeksu karnego. W myśl nowego prawa uwodzenie dzieci w Internecie jest przestępstwem (cz. IV).

Czas trwania: cz. I od lutego 2004, cz. II od września 2006, cz. III od stycznia 2008. cz. IV od czerwca 2010.

Użyte media: telewizja, radio, prasa, Internet, outdoor

Więcej informacji: www.dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, przedszkolaki.sieciaki.pl, helpline.org.pl

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

ela
2010-09-30

Witam wszystkich.
To niestety coraz wiekszy problem i najgorsze jest to ,ze calkowicie zniwelowac sie go nie da. Tylko czujnosc i kontrola rodzicow badz opiekunow oraz romowa z dzieckiem moze uchronic dziecko przed nieszczesciem.
Pozdrawiam .Ela.

~ela

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55