Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera: nie ma wolności bez radości!

Redakcja Portalu
2014-05-29
Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera: nie ma wolności bez radości!
Już po raz 2. zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera. W tym roku pragniemy połączyć dziecięcą radość towarzyszącą temu świętu z wyjątkową rocznicą 25-lecia wolnej Polski. Na wszystkich czekać będzie moc atrakcji. Zapraszamy w niedzielę 1 czerwca do siedziby szefa rządu!

Co, gdzie, kiedy

Już 1 czerwca każdy - podobnie jak rok temu - będzie mógł przyjść do siedziby szefa rządu na rodzinny piknik.

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera organizujemy wspólnie z resortami. Każde ministerstwo przygotowało atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Piknik odbędzie się 1 czerwca (niedziela) w godz. 10.00-16.00 w ogrodach Kancelarii Premiera (wejście od Al. Ujazdowskich).

Nie ma wolności bez radości!

W tym roku Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja do wspólnego i radosnego świętowania 25-lecia wolnej Polski. Dlaczego? Ponieważ Dzień Dziecka poprzedza jedno z najważniejszych wydarzeń 2014 roku - 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca.

Dlatego tegoroczny Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera będzie obchodzony pod hasłem „Nie ma wolności bez radości!". Tego dnia nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dla dorosłych, a przy okazji wspólnie uczcimy 25. urodziny wolnej Polski.

Co przygotowaliśmy dla naszych gości

Jak połączyć naukę z zabawą pokażą między innymi Centrum Nauki Kopernik oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W strefie nauki dzieci będą mogły na chwilę wcielić się w rolę prawdziwego naukowca.

W czasie pikniku będziemy przekonywać dzieci i ich rodziców, że zdrowe odżywianie nie musi być wcale nudne. Będą warsztaty kulinarne, polska kuchnia i dania kuchni molekularnej.

Na wszystkie dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji kulturalnych - koncerty, przedstawienia oraz warsztaty teatralne, plastyczne i muzyczne. Swój talent teatralny odkryć będzie można pod okiem fachowców z Teatrów Baj, Guliwer, Lalka i z Teatru Nowego.

Wśród sportowych atrakcji znajdą się m.in. interdyscyplinarny tor przeszkód przygotowany przez Fundację Marcina Gortata oraz konkursy i animacje z udziałem gwiazd sportu. Będzie można wygrać m.in. wycieczkę po Stadionie Narodowym dla całej rodziny. Niespodzianka czeka też na miłośników rajdów samochodowych.

Źródło: www.premier.gov.pl
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55