Eko Konkurs - "Stare zabawki"

Redakcja Portalu
2010-09-07
Eko Konkurs -
Jeśli przechowujesz na strychu, w szafie lub w innych zakamarkach którąś ze swoich starych zabawek, zrób jej zdjęcie i pokaż ją światu.

Wielu z nas wciąż pamięta zabawki, które towarzyszyły nam w okresie naszego dzieciństwa i były nam najbliższe. Czasami ukrywamy je na dnie szafy, czasem szczególnie ciekawy egzemplarz zamienia się w nieszablonową dekoracje mieszkania, a czasem pamięć o nich trwa jedynie w naszych wspomnieniach.

Te najbardziej solidne zabawki mamy szansę ofiarować młodszym dzieciom i w ten sposób przekazywać historię naszej rodziny kolejnym pokoleniom. Dzieci, które otrzymują starą zabawkę, zazwyczaj doceniają jej znaczenie dla ofiarodawcy i uczą się doceniania rzeczy ważnych. Taki emocjonalny podarunek, stwarza okazję do rozmowy o historii rodziny, kraju, o obyczajach w dawnych czasach i innych kulturach.

Stara zabawka może posiadać wartość nie tylko emocjonalną i edukacyjną, ale także ekologiczną. Uczy dziecka tego, że stare przedmioty nie muszą być zbędne, że każda z nich niosąc swoją historię może być przez nas powtórnie wykorzystana. Bawiąc się starą, dobrej jakości zabawką, dzieci naturalnie uczą się znaczenia ekologicznej idei wielorazowości, ograniczania konsumpcji oraz nie stosowania przedmiotów jednorazowych.

Zrób zdjęcie swojej starej zabawce i weź udział w eko-konkursie!

Jeśli chcesz, pokaż jak bawi się nią Twoje dziecko. Możesz również podzielić się swoimi wspomnieniami z nią związanymi. A może Twoja ulubiona zabawka z dzieciństwa znajduje się na starej fotografii?

O tym, do czego potrzebne są nam stare zabawki, przeczytajcie na dziecisawazne.pl

Na Wasze zdjęcia czekamy do 30 września. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: pikinini@pikinini.pl Na zwycięzców czekają ekologiczne nagrody ufundowane przez sklep Pikinini.pl

Organizatorami konkursu są: Dziecisawazne.pl i Pikinini.pl

 

Więcej informacji:
Alicja Szwinta-Dyrda / www.dziecisawazne.pl / tel.: 0-790 899 494/ alicja@dziecisawazne.pl

Źródło: Dzieci są ważne
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55