Fantastyczne CZYTAMY GDZIE INDZIEJ

Redakcja Portalu
2013-11-11
Fantastyczne CZYTAMY GDZIE INDZIEJ
Zbliża się szósta edycja spaceru literackiego „Czytamy gdzie indziej”. W programie wydarzenia nie zabraknie literatury dziecięcej. Tym razem warszawscy aktorzy poczytają małym spacerowiczom „Przygody Pana Kleska”. A wszystko to w fantastycznej przestrzeni dawnej fabryki serów na ulicy Hoża 51.

16 listopada rusza kolejna edycja projektu „Czytamy gdzie indziej". Instytuty kultury i ambasady zrzeszone w EUNIC Warszawa oraz aktorzy warszawskich teatrów po raz szósty wyznaczą szlak literackiego spaceru po zakątkach stolicy. Impreza odbywająca się cyklicznie od 2011 roku cieszy się coraz większą popularnością wśród amatorów dobrej książki i miłośników turystyki miejskiej w alternatywnym wydaniu.

Nadchodzące „Czytamy gdzie indziej" rozegra się w zakamarkach budynku Hoża 51, dawnej fabryce serów, obecnie siedziby pracowni artystycznych, kawiarni, sceny i ścianki wspinaczkowej. Uczestnicy akcji sami wybiorą trasę swojego spaceru i przy pomocy przewodnika dotrą do miejsca kameralnego spotkania z czytającym aktorem.

CGI to impreza rodzinna, dedykowana zarówno dużym jak i małym zwolennikom literatury. Program jesiennej edycji tworzą książki z ośmiu krajów starego kontynentu (trasa europejska), przegląd opowiadań z kultowego pisma „Fantastyka" (trasa polska) oraz „Przygody Pana Kleksa" Jana Brzechwy (trasa dziecięca).

„Czytamy gdzie indziej" to impreza cykliczna zainicjowana przez EUNIC Warszawa. Projekt odbywa się dwa razy w roku. Wiosenna edycja ma charakter miejskiego spaceru, promującego najnowsze powieści i przekłady, co roku w innych dzielnicach. Jesienna odsłona poświęcona jest natomiast „odkurzaniu" starych książek oraz przekładów i rozgrywa się w jednej, zamkniętej, często zaskakującej przestrzeni. Z „Czytamy gdzie indziej" współpracują artyści warszawskich scen m.in. Teatru Narodowego, Teatru Dramatycznego, Teatru Studio i Teatru Powszechnego. Producentem wydarzenia jest Studio Teatralne Koło na co dzień działające na terenie praskiego Soho Factory (scena TEATR SOHO).

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55