Ferie w Łazienkach Królewskich

Redakcja Portalu
2012-01-16
Ferie w Łazienkach Królewskich

Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na zimowy program edukacyjny:

Weekendy z Mapą Odkrywców i Wiewiórek
terminy: wszystkie weekendy ferii
koszt: 2 zł w kasach Muzeum
Kim jest Sarynka Marynka? Ile córek ma Pan Wiewiórek? Gdzie znajduje się wiekowy dąb i Chińska Aleja? Jeżeli chcesz, żeby spacer po Łazienkach był prawdziwą przygodą organizatorzy zapraszają do rodzinnych zabaw z Mapą Odkrywców i Wiewiórek w każdy weekend ferii zimowych. Mapa sama dostosowuje się do wieku dzieci, a od kreatywności rodziców zależy jak długo będzie trwała przygoda. Mapę z naklejkami można zakupić w kasach Muzeum w promocyjnej cenie 2 zł.

Okulary Salomona - warsztaty oglądacza sztuki
terminy: 15.01, 22.01, 29.01 g. 11:00
bilet: 15 zł (rodzice wstęp wolny)
miejsce spotkania: Pałac na Wyspie
Warsztaty oglądacza sztuki dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Zajęcia składają się z 2 części: opowiadania, na którym poznamy wybrany obiekt muzealny z Pałacu na Wyspie, oraz z kreatywnego warsztatu w Starej Kodregardzie, gdzie do zajęć manualnych zaangażowani są również rodzice. Dzięki zajęciom dzieci oswajają się z przestrzenią muzealną i uczą się jak przeżywać sztukę. Podczas ferii tytuły naszych spotkań to: „Nie budzić Amora!", „Czujny Cerber" i „Czasomierz". Uczestnicy warsztatów zmierzą się z budową własnych skrzydeł, poznają mityczne tajemnice i odbędą podróż w czasie aż do epoki oświecenia!
15.01 tytuł warsztatu: Nie budzić Amora!
Kim jest mały chłopiec, który śpi przy kominku w Galerii Obrazów w rezydencji króla? Do czego służą mu łuk i strzały? Podczas warsztatów dzieci poznają kilka ważnych pałacowych tajemnic. Dowiedzą się jakie Amory mają zadania i od kogo nauczyły się latać. Na sam koniec spotkania zbudują własne skrzydła.
22.01 tytuł warsztatu: Czasomierz
Czy czas można złapać, namalować, wyrzeźbić? Jeśli płynie jak woda... nalać do naczynia? To będzie prawdziwa podróż w czasie z „Ekipą badawczą". Uczestnicy spróbują odkryć tajemnicę malowideł Sali Balowej sprzed dwustu lat. Uzbroją się w lornetki, metry i miarki, aby obejrzeć historię związaną z czasem. Na sam koniec zaprojektują swój własny Czasomierz.
29.01 tytuł warsztatu: Czujny Cerber
Czy ktoś widział psa o trzech głowach? Może ktoś słyszał potrójne szczekanie wydobywające z przerażających psich pysków w Parku Łazienkowskim? Na zajęciach dzieci oswoją i zaprzyjaźnią się z Cerberem królewskim psem o trzech łbach, strażnikiem tajemniczego świata, który czuwa przy kominku. Dowiedzą się jak wygląda i pachnie jego królestwo, a także stworzą trzygłowego przyjaciela, który czujnie będzie wszystkich pilnował.

Łazienkowy Zwierz - warsztaty kreatywne
terminy: 22-24.01 g. 10:00
bilet na 3 dni: 50 zł
miejsce spotkania: Stara Kordegarda
Trzydniowy cykl multidyscyplinarnych warsztatów dla dzieci w wieku 6-12 lat, na którym uczestnicy poznają przedmioty z kolekcji Muzeum Łazienki Królewskie, które nawiązują do motywów zwierzęcych. Każdego dnia warsztatów uczestnicy będą również poznawać tajemnice mieszkańców Ogrodu Łazienkowskiego przez pryzmat obrazu, słowa i przestrzeni. Na zajęciach będą fotografować, słuchać opowieści i stworzą wspólną instalację plenerową.

Rozśpiewania Warszawskie
termin: 28.01 g. 17:30
wstęp wolny
miejsce spotkania: Stara Kordegarda
Spotkaj kolędników na terenie Ogrodu Łazienkowskiego. Od godziny 17:30 do Starej Kordegardy zapraszają Rozśpiewania Warszawskie i przyjaciele na wieczór kolędowy z tradycyjnymi kolędami i szczedriwkami ze Wschodu. Wieczór będzie miał charakter wspólnego kolędowania.

Designerskie Skarbonki - warsztaty kreatywne
termin: 29.01 g. 11:00
bilet: 15 zł (rodzice otrzymują bezpłatne bilety na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Skarb z Kijowa. Złoty Poczet. Królewska kolekcja medali Stanisława Augusta)
miejsce spotkania: Stara Kordegarda
Warsztaty towarzyszące wystawie „Skarb z Kijowa. Złoty Poczet. Królewska Kolekcja medali Stanisława Augusta" dla dzieci w wieku 6-12 lat. Uczestnicy kreatywnych warsztatów dowiedzą się czym płacono dawniej, czemu służy handel wymienny i co określa wartość produktu. W drugiej części warsztatów dzieci wykonają własne skarbonki.

W ramach Zimy w Mieście 2012 przygotowano również cykl bezpłatnych lekcji muzealnych:
terminy: przez całe ferie
Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji

- Ale Medale! - lekcja numizmatyczna towarzyszące wystawie Skarb z Kijowa. Złoty Poczet. Królewska kolekcja medali Stanisława Augusta
- Bal po królewsku - lekcja o zwyczajach karnawałowych w czasach Oświecenia
- Poznaj Pałac! - lekcja o tajemnicach ikonografii i historii Pałacu na Wyspie

Rezerwacje: edukacja@lazienki-krolewskie.pl lub tel. 22 50 60 183

Kategoria: Warsztaty Zajęcia
Adres: Warszawa, ul.Agrykola 1
Miejsce: Muzeum Łazienki Królewskie
Data eventu: 15 - 29 stycznia 2012

 

 

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55