Gdańsk czyta dzieciom - 24 września godz: 15:00

Redakcja Portalu
2011-09-21
Gdańsk czyta dzieciom - 24 września godz: 15:00
Literatura ma moc uruchamiania myśli i uczuć. Czytanie poszerza horyzonty, uczy odróżniać dobro od zła, rozwija wyobraźnię, pomaga pięknie formułować myśli. Wspólne czytanie buduje emocjonalną więź między dziećmi a rodzicami. Niech więc Gdańsk czyta dzieciom! Raz w miesiącu – w sobotę lub niedzielę – organizatorzy zapraszają dzieci z rodzicami do Ratusza Staromiejskiego na wspólne czytanie wartościowych i pięknie ilustrowanych książek.

Każde spotkanie trwać będzie ok. 50 minut.

Po wspólnej lekturze zaprosimy dzieci do krótkiej dyskusji. Twórcy chcą podarować najmłodszym wolną przestrzeń do zdziwienia i samodzielnego zastanawiania się, a także do wzruszenia i zachwytu. Zależy im aby dzieci znajdowały odwagę i przyjemność w publicznym zabieraniu głosu, w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami. Kierują się korczakowską zasadą poważania dla dziecka jako istoty myślącej. Po lekturze odbywać sie będą interaktywne warsztaty. Organizatorzy chcą aby kontakt z książką obrazkową stał się dla dzieci i ich rodziców inspiracją do podjęcia własnej twórczości i pretekstem do zabawy, aby mieli ochotę sięgać do niewyczerpanego źródła wyobraźni.

Podczas czwartego spotkania aktorki Teatru Wybrzeże, Magdalena Boć, Małgorzata Brajner, Marta Jankowska oraz Piotr Maszczyk zaprezentują książki:

Kotek Splotek, Rob Scotton (Wydawnictwo VESPER)
Lato Garmanna, Stian Hole (Wydawnictwo FISO)

Podczas warsztatów, które poprowadzi Anna Uzarczyk dzieci porozmawiaja o emocjach związanych z początkiem szkoły. Dla dzieci w wieku 5-7 lat.
Spotkanie poprowadzi Małgorzata Brajner (Teatr Wybrzeże).

Bezpłatne wejściówki na spotkanie odebrać można w księgarniach przyjaznych dzieciom:

  • Księgarnia PWN (Korzenna 33/35, Ratusz Staromiejski)
  • Księgarnia GWO (Targ Węglowy 1, budynek Teatru Wybrzeże)

Adres:

Miejsce: Ratusz Staromiejski, Gdańsk, ul.Korzenna 33/35

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55