II Piknik Wcześniaka Wyspa Skarbów

Redakcja Portalu
2012-08-22
II Piknik Wcześniaka Wyspa Skarbów
Data eventu: niedziela, 9 września, Start: 10:00 Wstęp: Wstęp na podstawie zaproszenia. Szczegóły na stronie www.smoczekiszpilki.pl

Piknik "Wyspa Skarbów"

Już 9 września 2012 w Ogrodzie Szpitala Klinicznego im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2 odbędzie się II Piknik Wcześniaka „Wyspa Skarbów".
Piknik dedykowany jest rodzinom dzieci urodzonych przedwcześnie i długo leczonych w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.

Ideą tegorocznej imprezy jest promocja aktywnego trybu życia oraz edukacja z zakresu zdrowego żywienia. Celem jest pokazanie rodzicom, jak najefektywniej zbilansować dietę dziecka po zakończeniu karmienia piersią, a także przekonać same dzieci, że zdrowa kuchnia jest nie tylko zdrowa, ale może być również smaczna.

Podczas Pikniku odbędzie się sesja merytoryczna na temat stanu medycznej poszpitalnej opieki nad dziećmi przedwcześnie urodzonymi i ich rodzinami w Polsce. Na sesji zostanie przedstawiona powołana w tym roku Koalicja dla Wcześniaka oraz jej działalność na rzecz poprawy opieki nad noworodkami przedwcześnie urodzonymi.
Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Ogród Szpitala zamieni się tego dnia w najprawdziwszą Wyspę Skarbów, na której żaden Poszukiwacz nie będzie się nudził. W programie m.in. warsztaty kulinarne, konkursy z nagrodami, konkurencje sportowe, plac zabaw, kącik artystyczny, a także plaża oraz łódź piratów.

Wstęp na podstawie zaproszenia. Szczegóły na stronie www.smoczekiszpilki.pl

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55