Jesienny ekologiczny Szafing Dziecięcy w Warszawie

Redakcja Portalu
2010-09-27
Jesienny ekologiczny Szafing Dziecięcy w Warszawie
Nadchodzi jesień – czas wymienić garderobę na cięższą i cieplejszą. Zapewne wiele ubrań naszych dzieci z poprzedniego sezonu jest już za małych i potrzebne są nowe, większe rzeczy na zbliżającą się jesień i zimę. Zapraszamy na ekologiczny Szafing Dziecięcy, czyli wymianę niepotrzebnych ubranek, akcesoriów, zabawek i książek naszych pociech. Udział w imprezie jest bezpłatny. Niewymienione ubrania zostaną przekazane na cele charytatywne.


Wymiana używanych ubrań ma nie tylko wymiar praktyczny, ponieważ możemy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i zamienić je na nowe. Ma również wymiar ekologiczny, gdyż uczy nasze dzieci przyjaznego spojrzenia na ochronę środowiska.

 

 

Szafing Dziecięcy jest:

● eko-nomiczny - kupowanie nowej odzieży i akcesoriów jest kosztowne, a ponieważ dzieci używają swoich ubrań przez krótki czas, mogą one z powodzeniem służyć innym maluszkom
● eko-logiczny - to co nie jest nam potrzebne, możne zostać wymienione, odsprzedane, podarowane i w ten sposób otrzymać „drugie życie". Szafing wspiera ekologiczną ideę wielorazowości i recyklingu, czyli ponownego wykorzystania materiałów
● eko-zdrowotny - ubrania używane, prane wielokrotnie, pozbawione są toksycznych substancji używanych podczas uprawy bawełny, obróbki oraz transportu odzieży, dlatego są zdrowsze dla małych dzieci.

W tej edycji Szafingu na uczestników czekają dodatkowe atrakcje. W czasie trwania imprezy będzie można skorzystać z pokazu wiązania chust do noszenia dzieci oraz posłuchać o zasadach ekorodzicielstwa.

Szafing wesprze swoją obecnością aktorka Monika Mrozowska, mama Karoliny (7 lat) i Jagody (4 miesiące), której idea eko-wychowania jest bardzo bliska. Pani Monika zajmuję się promocją naturalnego odżywiania m.in. gotując "zdrowo" w programie "Dzień dobry TVN".

Organizatorami imprezy są: portal eko-rodziców Dziecisawazne.pl, promujący naturalne podejście do ciąży oraz pielęgnacji, wychowania, odżywiania i zdrowia dzieci, Polekont - producent certyfikowanych chust wiązanych do noszenia dzieci i Greenbaby.pl - zielony sklep dla eko-rodziców.

Szafing Dziecięcy odbywał się w Krakowie, Warszawie i Lublinie. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem i zainspirowało organizatorów do przeprowadzenia drugiej edycji imprezy ponownie w Stolicy.

Na ekologiczny Szafig Dziecięcy zapraszamy 16 października 2010, w godz. 12-16, do Czas dla Mam, przy Pl. Przymierza 6/63.
Prosimy przynieść kocyki, na których zostaną rozłożone Wasze rzeczy na wymianę.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!


Informacje i zapisy:
redakcja@dziecisawazne.pl lub +48 790 899 494
biuro@polekont.pl lub +48 603 905 605

 

Źródło: Dziecisawazne
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

domi
2010-09-30

Super sprawa. Mamy ze stolicy wlaczcie sie. Dala bym ocene 10 ale skala tylko do 5.

domi

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55