Już 5 września niezwykłe urodziny Zdrojka na Agrykoli!

Redakcja Portalu
2010-09-01
Już 5 września niezwykłe urodziny Zdrojka na Agrykoli!
Zdrojek – maskotka i główny bohater kampanii edukacyjnej „Mamo, Tato, wolę wodę!” – obchodzi 1. urodziny. Z tej okazji 5 września na warszawskiej Agrykoli odbędzie się niezwykły wodny piknik. Będzie to jednocześnie uroczysta inauguracja II edycji kampanii edukacyjnej na rzecz picia wody przez dzieci. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

„Mamo, Tato, wolę wodę!" to kampania edukacyjna, której celem jest podkreślanie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Piknik rodzinny, który odbędzie się 5 września
w Warszawie, to dla dzieci nauka o wodzie poprzez zabawę, a dla rodziców - możliwość skorzystania z porad ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia, Instytutu Matki i Dziecka oraz psychologa dziecięcego.

Na najmłodszych czeka moc atrakcji edukacyjnych: wielka wodna gra planszowa, zajęcia plastyczne i inne zabawy wprowadzające najmłodszych w fascynujący świat wody. Gwiazdą wydarzenia będzie Majka Jeżowska, która zaśpiewa swoje największe przeboje. Na imprezie pojawią się goście specjalni: Paulina i Maciej Kurzajewscy.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 5 września w godzinach 12 - 17 w Parku Agrykola w Warszawie. Wstęp bezpłatny. Na uczestników zabaw i konkursów czekają nagrody, a na wszystkich - Zdrojkowy tort urodzinowy.

Urodziny Zdrojka to jeden z elementów drugiej edycji kampanii „Mamo, Tato, wolę wodę!", która odbędzie się w przedszkolach w całej Polsce. Tegoroczna akcja rozpocznie się w październiku i obejmie swoim zasięgiem 120 miast. Do 2000 przedszkoli trafią materiały edukacyjne wprowadzające przedszkolaki w świat wody.

 

 

 

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55