Już w kwietniu rusza AKADEMIA SPOTLIGHT KIDS!

Redakcja Portalu
2014-03-18
Już w kwietniu rusza AKADEMIA SPOTLIGHT KIDS!
Adres: Warszawa, ul. Pańska 3 Miejsce: Muzeum Sztuki Nowoczesnej Data eventu: kwiecień 2014

Akademia SPOTLIGHT KIDS

Nowa formuła platformy SPOTLIGHT KIDS ma charakter edukacyjny i skupi się na rozwoju wrażliwości artystycznej dzieci. AKADEMIA to regularne, cotygodniowe zajęcia dla dzieci, prowadzone przez Artystów w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Pełny kurs AKADEMII SPOTLIGHT KIDS to ponad10 godzin zajęć rozłożonych na 3 miesiące.

W ramach AKADEMII SPOTLIGHT KIDS przygotowaliśmy cykl zajęć o sztuce dla dzieci w różnych grupach wiekowych od 4 do12 lat, które będą się odbywały w wyjątkowych przestrzeniach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Akademia będzie miejscem intensywnej pracy nad kreatywnością i talentem artystycznym jej adeptów. Starannie dobrany program, współpraca z uznanymi artystami sztuki współczesnej to gwarancja efektywnego rozwoju dziecka w zakresie poszerzenia jego wiedzy i wrażliwości artystycznej. Istotnym elementem działań realizowanych podczas zajęć z artystami będzie zachęcanie dzieci do indywidualnej interpretacji i ekspresji w szeroko pojętym obszarze sztuki współczesnej, jednocześnie ucząc dzieci trudnej sztuki obcowania z pracami artystów i kontekstem w jakim są prezentowane.

Przez 3 miesięcy artyści zaprezentują i przeanalizują wspólnie z dziećmi właściwy dla siebie obszar działania i ekspresji artystycznej. Podczas tej odsłony AKADEMII skupimy się na malarstwie, ilustracji, rzeźbie oraz fotografii. To szansa na poznanie przez młodych odbiorców alternatywnych form wyrażania siebie i swoich emocji. Dzięki współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej podczas zajęć realizowanych w ramach AKADEMII dzieci będą regularnie odwiedzać bieżące wystawy oraz wezmą udział w zajęciach plenerowych.

AKADEMIA SPOTLIGHT KIDS to kontynuacja, ale przede wszystkim poszerzenie zarówno wiedzy, jak i praktycznych umiejętności, których przedsmak dzieci miały okazję zakosztować podczas spontanicznych warsztatów artystycznych SPOTLIGHT KIDS.

GRUPY WIEKOWE:

  • 4 - 6 lat z udziałem rodzica/opiekuna
  • 7-9 lat
  • 10-13 lat

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: max.15 dzieci w grupie

KOSZT:
150 / miesięcznie (min. czas zapisania dziecka 3 miesiące), w cenę wliczone są: materiały do realizacji projektów artystycznych wykonywanych w ramach warsztatów

Szczegółowy harmonogram zajęć na www.spotlightkids.pl

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55