Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2013

Redakcja Portalu
2014-01-13
Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2013
Wydawcy mogą już zgłaszać swoje publikacje do kolejnej edycji konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja najbardziej wartościowej i najpiękniej wydanej książki dla dzieci w wieku 5-8 lat. Ze wszystkich tytułów zgłoszonych do 14 lutego br. jury wytypuje 10 najlepszych publikacji a wyboru zwycięzcy (z grona nominacji) dokonają odbiorcy w głosowaniu internetowym. Preselekcja dokonywana przez grono ekspertów i ostateczny wybór zwycięzcy bezpośrednio przez czytelników gwarantują najbardziej rzetelny, obiektywny werdykt. Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2013 poznamy 22 maja podczas Warszawskich Targów Książki. Konkurs jest elementem akcji edukacyjnej Empiku „Przecinek i Kropka,” której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w wieku 5-8 lat. Zwycięzcą poprzedniej edycji Konkursu jest książka „Niebieska niedźwiedzica” Joanny M.Chmielewskiej z ilustracjami Jony Jung.

Wydawcy mogą zgłaszać do Nagrody „Przecinek i Kropka" nie tylko formy literackie (bajka, baśń, opowiadanie, zbiór wierszy), ale również poradniki i książki edukacyjne kierowane do dzieci w wieku 5-8 lat (z Konkursu wyłączone są podręczniki szkolne i słowniki językowe).

W wyścigu o tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka" 2013 mogą brać udział wyłącznie publikacje, które ukazały się na polskim rynku po raz pierwszy i miały swoją premierę w 2013 roku. Zgłoszenia do nagrody mogą również dotyczyć nowych tłumaczeń książek, które były już wcześniej obecne na rynku wydawniczym bądź utworów ukazujących się w nowej szacie graficznej.

Z książek nadesłanych do 14 lutego 2014 roku jury konkursu (w składzie: Dorota Koman - krytyk literatury dziecięcej, prezes Fundacji Promocji Polskiej Książki „Ars Libri", Ewa Gruda - krytyk literatury dziecięcej, dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej, dr Aleksandra Piotrowska - psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego Ewa Świerżewska - krytyk literatury dziecięcej, tłumacz, redaktor naczelna portalu Qlturka.pl oraz) nominuje 10 najlepszych książek. Przy ich wyborze będzie oceniać między innymi: zgodność treści książki z wiekiem czytelników (5-8 lat), pozytywny wpływ książki na kształtowanie osobowości dziecka, jego rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny; interesujący dziecko temat, rozwijający jego wyobraźnię i wrażliwość, skłaniający do myślenia, budujący pozytywny stosunek do świata i ułatwiający jego zrozumienie; wartość literacką książki, opracowanie redakcyjne oraz walory edytorskie.

Nominacje do Nagrody „Przecinek i kropka" zostaną ogłoszone 19 marca 2014 roku. Wyboru najlepszej książki dla dzieci spośród 10 nominowanych tytułów dokonają czytelnicy (rodzice oraz dzieci) w drodze głosowania poprzez stronę www.przecinekikropka.pl, które potrwa do 30 kwietnia.

Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie Nagrody Dla Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka" 2013 nastąpi 22 maja w Warszawie.

Wydawca oraz autorzy zwycięskiego tytułu otrzymają od Empiku specjalną nagrodę. To zakrojona na szeroką skalę promocja książki - laureata konkursu: Empik będzie go rekomendować, polecać czytelnikom jako najlepszą książkę dla dzieci na polskim rynku. Promocja będzie prowadzona zarówno w salonach Empik, jak i na www.empik.com i na stronie www.przecinekikropka.pl a także przez stronę fanowską Empiku oraz „Przecinek i Kropka" na facebooku.

Wydawców zainteresowanych zgłoszeniem swoich publikacji do Konkursu, prosimy o kontakt z Empikiem:
przecinekikropka@empik.com; tel. (22) 551-32-77, 551-31-05, 551-30-89

Źródło: Przecinek i Kropka
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55