Kreatywne półkolonie dla dzieci w Concordia Design

Redakcja Portalu
2012-07-26
Kreatywne półkolonie dla dzieci w Concordia Design
Kategoria: Półkolonie Adres: Poznań, Zwierzynieckiej 3 Miejsce: Concordia Design Data eventu: poniedziałek, 13 sierpnia, Start: 08:00

Druga edycja wakacyjnych półkolonii.

Już 13 sierpnia rozpocznie się kolejna, druga tego lata, edycja wakacyjnych półkolonii dla dzieci w wieku 7-11 lat. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 8:00 do 17:00. To godziny przyjazne rodzicom pracującym. Półkolonistami zajmować się będą opiekunowie-animatorzy z doświadczeniem w pracy z dziećmi. W ramach codziennych zajęć zaplanowane są 2 stałe aktywności: warsztaty artystyczne w Pracowni Sztukolada i zajęcia ruchowe z Magiel Fitness Klubem. Pozostała część dnia realizowana jest metodą kreatywnej nudy. Celowo pomiędzy warsztatami kreatywnymi i ruchowymi nie planujemy gotowych aktywności, bo wiemy, że najlepsze zabawy dzieci wymyślają same! Pamiętacie kredę, trzepak czy kapsle - niby nic, a ile się działo.

Codziennie dwugodzinne warsztaty organizowane w pracowni Sztukolada:

  • Glina, forma, piec - warsztaty ceramiczne wraz z wypalaniem prac. Dzieci poznają podstawowe techniki pracy z gliną oraz stworzą własne prace.
  • Pacynkowo - warsztaty teatralne. Uczestnicy warsztatu wykonają kukiełki i pacynki, które można animować na palcach lub na ręce. Po wykonaniu pudełkowej sceny i prostej scenografii wystawią przedstawienie.
  • Mali urbaniści - warsztaty konstruktorskie. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie i zbudowanie miasta. Każdy uczestnik dostanie wyznaczoną przestrzeń - dzielnicę, którą będzie musiał zagospodarować.
  • Czerpanie papieru - warsztaty rzemieślnicze. Uczestnicy poznają tradycyjne techniki wykonywania papieru, barwienia i zdobienia.
  • Street art - teoria z praktyką. Wraz z uczestnikami poznamy pojęcie sztuki ulicznej, obejrzymy ogromne murale i kolorowe graffiti. Zastanowimy się też, czy malowidła na murach to sztuka czy wandalizm. Następnie uczestnicy wcielą się w ulicznych artystów i używając jedynie kolorowej kredy wspólnie zamienią betonową ścianę w efemeryczny obraz.

Codziennie zajęcia z Magiel Fitness Klub odbywać się będą w przyjemnie zacienionym parku na terenie poznańskiego zoo lub jeśli nie pozwoli na to pogoda - w jednej z naszych sal. W ramach zajęć zaplanowane są lekcje judo, gry i zabawy ruchowe , podchody z zadaniami ruchowymi , lekcje Dance i zajęcia z ovoballem .

Szef Kuchni Concordia Taste przygotował specjalne dziecięce menu. Każdego dnia dzieci będą miały zapewnione pełnowartościowe i zdrowe śniadania, obiady, podwieczorki i napoje.

Wielka zaletą Concordia Design jest doskonałe położenie w centrum miasta, w bliskim położeniu poznańskiego zoo, posiada dogodny dojazd z każdego miejsc w mieście. Półkolonie organizowane przez Concordia Design zostały zgłoszone do Ministerstwa Oświaty i Kuratorium, które wyraziło zgodę na ich przeprowadzenie.

Godziny: 8.00-17.00 (godziny przyjazne Rodzicom pracującym!)
Koszt: 490 zł / os. za 5-dniowy turnus (cena obejmuje także wyżywienie i ubezpieczenie NW)
Przy zapisie dwójki dzieci: 940 zł za turnus
Wiek dzieci: 7-11 lat
Termin: 13-17.08

 

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55