Królowa Śniegu - przedstawienie taneczne dla dzieci

Redakcja Portalu
2014-03-06
Królowa Śniegu - przedstawienie taneczne dla dzieci
Adres: Wrocław, Pl. Św. Macieja 21 Miejsce: Klub Pod Kolumnami Data eventu: sobota, 8 marca, Start: 12:00 Wstęp: 5 zł

Liczba miejsc ograniczona, rezerwacje: telefonicznie: 71 322 95 38, mailowo: info@kolumny.art.pl

"Za górami, za lasami znajdowało się tajemnicze miasteczko, w którym żyły wesołe i przyjazne Elfy. Nieopodal zaczarowanej krainy był wielki pałac. Mieszkała w nim samotnie pewna Królowa..." Tak rozpoczyna się historia tanecznego przedstawienia przygotowanego przez zespół "Tuatha.
Tancerze po raz kolejny zapraszają najmłodszych do wspólnej zabawy. Razem z Elfami zmierzą się z Królową Śniegu...co z tego wyniknie? Może znajdą Wiosnę?
Kolorowe kostiumy, ciekawe dekoracje, wesoła muzyka i skoczny taniec irlandzki stanowią doskonałą oprawę krótkiego spektaklu. W trakcie imprezy nie zabraknie konkursów z nagrodami i zabawy tanecznej dla publiczności.

Tuatha de Danaan powstała w 2001 roku, jako pierwszy we Wrocławiu zespół zajmujący się tańcem irlandzkim. Nazwa wywodzi się z języka irlandzkiego, w którym 'tuatha' oznacza 'grupę'. W ciągu dziesięciu lat istnienia Tuatha wystąpiła na niezliczonej ilości pokazów, m. in. na Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie oraz Festiwalu Muzyki Celtyckiej "Zamek" w Będzinie. Wielokrotnie miała okazję promować Wrocław, m. in. tańcząc przed komisją EXPO, w trakcie Tygodnia Ruchu, podczas finału projektu "Step by Step", a także na scenie Juwenaliów.

Zespół przygotowuje także spektakle oraz wydarzenia dla dzieci, które prezentuje we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami. Do tej pory dzieci wspólnie z zespołem Tuatha bawiły się m.in. na Dniu św. Patryka, czy podczas cieszącego się olbrzymią popularnością spektaklu tanecznego pt. "Zaczarowane buciki". Tym rzem miłośnicy tańca irlandzkiejgo zabiorą najmłodszych w podróż po baśniowej krainie Hansa Andersena.

 

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55