Magiczne zjawiska fizyczne - warsztaty dla małych badaczy

Redakcja Portalu
2015-01-27
Magiczne zjawiska fizyczne - warsztaty dla małych badaczy
Dlaczego lód nie zawsze jest mokry? Jak zamknąć tęczę w probówce? – odpowiedzi na te pytania w najbliższy weekend poszukają najmłodsi bywalcy Galerii Mokotów. Dzieci podczas warsztatów naukowych wcielą się też w rolę konstruktorów niezwykłych zabawek. Specjalną atrakcją zajęć będzie naukowy pokaz magii.

Zajęcia odbędą się w czterech specjalnych strefach badawczych. Poprowadzą je zwariowani naukowcy, w których wcielą się animatorzy.

W pierwszej strefie najmłodsi będą odkrywać tajniki dotyczące wody - dokładnie sprawdzą czym jest suchy lód, poznają stany skupienia i dowiedzą się czym jest sublimacja. Wykonają też bańki, których nie może unieść podmuch wiatru i wyleją w Galerii całe wiadro mgły.

W kolejnej strefie, pełnej kolorów, będą odbywały się badania nad tęczą. Każdy uczestnik zajęć dowie się dlaczego po burzy na niebie pojawia się „kolorowa wstążka" i będzie mógł zamknąć jej cząstkę w probówce.

Z kolei na stoisku Fabryka zabawek naukowych, dzieci stworzą polimerowe zabawki o niezwykłych właściwościach. Każdy mały badacz zabierze swoje dzieło do domu w celu prowadzenia dalszych eksperymentów.

Specjalną atrakcją weekendu będą pokazy iście magicznych, a jednak naukowo udowodnionych sztuczek. Podczas występów widzowie zobaczą w jaki sposób można powiększać słodycze, jak stworzyć bardzo wydajną pastę do zębów dla słonia oraz co zrobić, by żywy kwiat stał się kruchy niczym porcelana.

Zajęcia będą odbywały się w sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-17:00 . Pokaz naukowy odbędzie się w oba dni o godzinie 14:00. Strefy badawcze będą znajdowały się w Alei Smaków (poziom 2). By wziąć w nich udział nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść do Galerii i zgłosić się do prowadzących zajęcia.
Naukowe warsztaty to pierwsze z cyklu wydarzeń dla najmłodszych, które co miesiąc będą odbywać się w Alei Smaków w Galerii Mokotów.


****

Galeria Mokotów to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe położone w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Galeria, należąca do Unibail-Rodamco, w maju 2012 r., na podstawie audytu międzynarodowej firmy SGS, zdobyła cztery gwiazdki. To dowód dbałości o nienaganną jakość na każdym etapie relacji pomiędzy centrum i klientem. Na powierzchni trzech pięter w galerii handlowej mieści się około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub, kino, pełen wybór restauracji i kawiarni, usługi oraz parking na 2300 samochodów. Dzięki lokalizacji i wysokiej jakości oferowanych usług Galeria Mokotów jest uważana za najbardziej prestiżowe i odnoszące największe sukcesy rynkowe centrum handlowe w Polsce.

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55