Mały Ekobohater Bezpłatne Ekolekcje w IKEA Targówek

Redakcja Portalu
2014-06-06
Mały Ekobohater Bezpłatne Ekolekcje w IKEA Targówek
Papierek po cukierku czy butelkę po wodzie wrzuca do właściwych pojemników i wie, dlaczego segregacja jest ważna oraz co dzieje się później ze śmieciami – tak działa mały Ekobohater. W maju i czerwcu maluchy z warszawskich przedszkoli będą mogły odkryć go w sobie podczas bezpłatnych Ekolekcji organizowanych w IKEA Targówek.

Na bezpłatnych dwugodzinnych Ekolekcjach, odbywających się w IKEA Targówek, maluchy z okolicznych przedszkoli będą miały okazję dowiedzieć się, jak dzięki drobnym uczynkom zadbać o środowisko naturalne. Zajęcia odbędą się w dwóch cyklach dotyczących segregacji odpadów i recyklingu. Podczas pierwszego cyklu przy wspólnej zabawie najmłodsi nauczą się, jak należy właściwie segregować odpady i dlaczego warto to robić. W drugim cyklu zajęć dzieci zrozumieją, czym jest recykling oraz wykonają zabawki z wykorzystaniem odpadów. Na koniec warsztatów mali uczestnicy otrzymają odznakę i dyplom Ekobohatera oraz ekoupominek.

Ochrona środowiska jest integralną częścią naszej codziennej pracy i chcemy tą wiedzą dzielić się z najmłodszymi. Ucząc maluchów zachowań proekologicznych, budujemy ich świadomość ekologiczną, która zaowocuje w przyszłości. W trakcie Ekolekcji poprzez zabawę dzieci dowiedzą się, jak w prosty sposób można zadbać o środowisko i dlaczego warto zostać Ekobohaterem - mówi Paulina Nesteruk z IKEA Targówek.

Bezpłatne warsztaty ekologiczne w IKEA Targówek odbywają się raz w tygodniu w maju i czerwcu. Zajęcia organizowane są w dwóch grupach, w godz. 9.00-11.00 i 12.30-15.30. W zajęciach może wziąć udział jednorazowo max. 15 dzieci w wieku przedszkolnym. Zgłoszenia na Ekolekcje z wybranym terminem i godziną zajęć przyjmowane są drogą e-mailową - karolina@prinspiration.pl.


________________________________________


Więcej informacji na temat akcji udziela:
Paulina Nesteruk
, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju;
tel. +48 22 33 44 543; paulina.nesteruk@ikea.com

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55