Mam prawo czuć się bezpiecznie! – ruszył wakacyjny cykl spotkań FDN

Redakcja Portalu
2010-08-09
Mam prawo czuć się bezpiecznie! – ruszył wakacyjny cykl spotkań FDN
3 sierpnia w ogrodzie Praskiego Centrum Dziecka i Rodziny odbył się piknik dla dzieci organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje i operatora sieci Plus. Impreza rozpoczęła cykl spotkań edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców stolicy i ich rodziców - „Mam prawo czuć się bezpiecznie”. Akcja potrwa do 11 września.

Warszawski symbol praw dziecka, CosmoGolem - położony na Polu Mokotowskim, będzie obchodził we wrześniu swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji, w trakcie wakacji odbywa się cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i ich rodziców. Fundacja (FDN) organizuje spotkania w dwóch miejscach: na warszawskiej Pradze oraz na Polach Mokotowskich. Warsztaty są kontynuacją wakacyjnych spotkań ekspertów FDN z najmłodszymi, które po raz pierwszy zorganizowano w zeszłym roku. Akcję zainaugurował uroczysty piknik, który odbył się 3 sierpnia, w godzinach 11.00 - 15.00, w ogrodzie Praskiego Centrum Dziecka i Rodziny, przy ul. Walecznych 59.

- W sierpniu i we wrześniu zorganizujemy cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci na warszawskiej Pradze oraz pikniki na Polach Mokotowskich, w czasie których odbędą się zajęcia zarówno dla najmłodszych jak i ich rodziców. Zaproponujemy ciekawe sposoby na wspólne spędzenie czasu wolnego w wakacje - mówi Lucyna Kicińska z Fundacji Dzieci Niczyje, koordynator Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. - Warsztaty poprowadzą eksperci z naszej Fundacji, którzy na co dzień zajmują się pomocą dzieciom - dodaje Kicińska.

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny będzie na stronach internetowych Fundacji Dzieci Niczyje: www.fdn.pl, www.cosmogolem.pl, www.116111.pl oraz www.pomagajmyrazem.pl. Na tych stronach Fundacja Dzieci Niczyje zamieszczała będzie również relacje ze spotkań.

- Osoby chętne do udziału w warsztatach będą mogły zapisać się na nie drogą mailową, już od 27 lipca. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń. Naszym celem jest dotarcie zarówno do rodziców, jak i do dzieci, dlatego zachęcamy do wspólnego zgłaszanie się na zajęcia - informuje Joanna Marszał, koordynator Programu Praskiego, Fundacja Dzieci Niczyje.

Zakończeniem akcji będzie piknik w pierwsze urodziny przyjaznego olbrzyma CosmoGolema, który odbędzie się 11 września, w godzinach 11.00 - 15.00. Patronat nad akcją objęły portale zyciewarszawy.pl, warszawianki.pl oraz czasdzieci.pl.

Spotkania edukacyjne dla dzieci i rodziców:

  • 7 sierpnia (sobota) - „Żółte światło! - czyli co powinno wzbudzić czujność rodziców i dzieci" - godz. 11:00 - 13:00 (ogród Praskiego Centrum Dziecka i Rodziny FDN, ul. Walecznych 59 na Saskiej Kępie).
  • 14 sierpnia (sobota) - „Moje prawa, moje granice - szczęśliwe rozwiązania trudnych sytuacji" - godz. 11:00 - 13:00 (ogród Praskiego Centrum Dziecka i Rodziny FDN, ul. Walecznych 59 na Saskiej Kępie).
  • 21 sierpnia (sobota) - „Bezpieczni w Internecie!" - godz. 11:00 - 13:00, Pola Mokotowskie (Pola Mokotowskie, róg al. Niepodległości i ul. Wawelskiej).
  • 28 sierpnia (sobota) - „Fascynująca różnorodność czyli o nauce tolerancji w naszym domu" - godz. 11:00 - 13:00, Pola Mokotowskie (Pola Mokotowskie, róg al. Niepodległości i ul. Wawelskiej).
  • 4 września (sobota) - „Zaczarować świat czyli jak odnaleźć mocne strony w każdym z nas!" - godz. 11:00 - 13:00, Pola Mokotowskie (Pola Mokotowskie, róg al. Niepodległości i ul. Wawelskiej).

 

ZAPISY: wakacje@fdn.pl

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55