Mama w IT – nowy projekt dla mam

Redakcja Portalu
2015-06-18
Mama w IT – nowy projekt dla mam
„Mama w IT – gramy o staż” to pierwszy taki projekt we Wrocławiu, mający na celu przełamanie stereotypów oraz pomoc mamom w zdobyciu potrzebnych kompetencji do pracy w obszarze IT. Pierwszy etap projektu to konferencja, w której jednym z ekspertów będzie Agnieszka Maciąg-Oleaszczyk – koordynatorka Klubu Mamuśki oddziału w Łodzi, mama i specjalistka IT.

Głównym celem projektu jest przełamanie stereotypów dotyczących miejsca kobiet i mężczyzn na rynku pracy, w szczególności w branży IT. Projekt skierowany jest do kobiet powracających na rynek pracy po przerwie związanej z wychowywaniem dzieci. Chcemy zachęcić kobiety do zmiany myślenia i postrzegania siebie na rynku pracy. Końcowym efektem projektu będzie zatrudnienie 3 uczestniczek w firmach z sektora IT.

Projekt składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to konferencja „Sektor IT jako szansa na przyjazne miejsce pracy dla kobiet i nowe doświadczenie zawodowe" oraz 3 warsztaty rozwojowe dotyczące testowania, tworzenia stron www i skutecznych metod poszukiwania zatrudnienia. Wydarzenie zaplanowane jest na 25 czerwca, w godzinach 9.00-14.00 (Uniwersytet SWPS, ul. Ostrowskiego 30 b). W lipcu rozpocznie się proces rekrutacji i warsztaty rozwojowe dla 20 uczestniczek. W sierpniu, wrześniu i październiku 9 mam rozpocznie staże w firmach IT oraz otrzyma wsparcie mentora. Zakończeniem projektu będzie szkolenie ISTQB Certified Tester Foundation Level, egzamin ISTQB Certified Tester Foundation Level oraz zatrudnienie w branży IT dla 3 wybranych stażystek.

Projekt prowadzony jest przez Fundację Rodzina i Przedsiębiorczość we współpracy ze Związkiem Dużych Rodzin 3 Plus, współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Partnerami „Mama w IT - gramy o staż" są firmy z branży IT - m.in. Stermedia.

Szczegółowe informacje oraz zapisy: http://frip.org.pl/mama-w-it/

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55