Mamiarnia. Otwarte spotkania dla mam

Redakcja Portalu
2015-01-15
Mamiarnia. Otwarte spotkania dla mam
Macierzyństwo jest czasem pięknym, ale także trudnym, dlatego stworzyliśmy w Kuźni Mamiarnię, w której można i warto poszukać rady i wsparcia, w której mamy z małymi dziećmi mogą się spotkać, porozmawiać przy herbatce i słodkim co nieco.

Staramy się stworzyć miejsce przyjazne rodzicom, takie, w którym mamy z małymi dziećmi będą mogły się spotkać, porozmawiać przy herbatce i słodkim co nieco. Macierzyństwo jest czasem pięknym, ale także trudnym, dlatego warto poszukać rady i wsparcia, wymienić doświadczenia.

Zapraszamy w środy od 10.00-11.30.
Koszyczkowe (na herbatę, kawę i ciasteczko): 5 zł

14, 21, 28 stycznia 2015 r., godz. 10.00-11.30, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków.

W styczniu w Mamiarni:

21 stycznia, godz. 10.30

Strefa zdrowia w Mamiarni: Czy wiesz, co je twoje dziecko? Ukryty cukier w żywności dla dzieci

Prowadzenie: Joanna Bruc

Wstęp wolny

Cukier nie dostarcza organizmowi żadnych cennych składników odżywczych, a jego nadmiar w jedzeniu dla dzieci może prowadzić do rozwoju otyłości, cukrzycy, próchnicy i wielu innych poważnych chorób. Ponieważ cukier ukryty jest niemal we wszystkich produktach żywnościowych, dlatego rodzice powinni zwracać szczególną uwagę, na to, co podają do jedzenia dzieciom, czytać etykiety, na których producenci umieszczają skład produktów i ilości poszczególnych składników.

Warto wiedzieć, że od kiedy wymagane jest dokładne podawanie wartości kalorycznych, producenci często ukrywają cukier pod różnymi nazwami. Glukoza, fruktoza (cukier owocowy), laktoza (cukier mleczny), wszelkie składniki o nazwie syrop glukozowo-fruktozowy, klonowy, kukurydziany, maltoza, dekstroza, sacharoza, melasa, a nawet poczciwy miód, to wciąż te same cukry - szkodliwe w nadmiarze.

Zapraszamy na spotkanie!

Informacje:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Złotego Wieku 14
12 648 08 86

Źródło: www.miastodzieci.pl
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55