Mamo, tato! Chodźmy do teatru!

Redakcja Portalu
2014-09-19
Mamo, tato! Chodźmy do teatru!
Już po raz drugi zapraszamy najwdzięczniejszych widzów świata na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci, który z końcem września zagości w Imparcie, w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zainspirowani sukcesem ubiegłorocznej edycji, w tym roku proponujemy jeszcze więcej barwnych spektakli – w tym dwa premierowe! – przez pięć festiwalowych dni!

Możliwość obcowania z teatrem jest dla każdego dziecka przygodą, budowaniem nowych doświadczeń sensorycznych, tak ważnych z perspektywy współczesnej wiedzy o rozwoju małego człowieka. Teatr inspiruje wyobraźnię, oswaja z pojęciami dobra czy zła, przyjaźni i miłości. Pozwalając na wręcz namacalny kontakt z postaciami na scenie, zacierając granicę pomiędzy fikcją a rzeczywistością, pomaga budować wrażliwość małego widza. Wniosek: jak najwcześniej pokażmy dziecku, czym jest teatr!

- Chcemy naszą młodą publiczność traktować poważnie i partnersko, dlatego nie oczekujemy, że podczas spektaklu dzieci będą w ciszy i skupieniu obserwować to, co dzieje się na scenie. - mówi Wiktor Wiktorczyk, pomysłodawca i Dyrektor Artystyczny Festiwalu, założyciel Wrocławskiego Teatru Dla Dzieci, Szef Teatru Klinika Lalek - Salwy śmiechu, piski radości czy westchnienia grozy, dobiegające z widowni są dla nas normalne, wręcz mile widziane!

Na Festiwal, który potrwa od 24 do 28 września, zostały zaproszone teatry z Holandii, Włoch, Czech, Węgier i Polski. Zobaczymy teatry lalkowe, marionetkowe, teatry improwizacji, teatry obrazu i słuchowiska dźwiękowe. Nie zabraknie bajkowych scenografii, tajemniczych przestrzeni, fantastycznych postaci i oczywiście clownów! Wyróżnikiem imprezy będą także spektakle przygotowane dla najmłodszych, często wykluczonych z uczestnictwa w kulturze 2-latków i 3-latków.

Zapraszamy na jeden z najbardziej kolorowych wrocławskich festiwali! Bilety w sprzedaży już od 2 września! Szczegółowy program na stronie: http://wroclaw2016.pl/festiwalteatrowdladzieci

FB: https://www.facebook.com/MiedzynarodowyFestiwalTeatrowDlaDzieci

www: http://festiwalteatrowdladzieci.pl

Partnerami Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci są TVP 2, TVP Kultura, TVP ABC, TVP Wrocław, Radio Wrocław i Radio RAM, Gazeta Wrocławska, magazyn GAGA, portale Wroclaw.pl, Kulturaonline.pl, CzasDzieci.pl, Qulturka.pl i TuWroclaw.com, Węgierski Instytut w Warszawie, Ambasada Królestwa Niderlandów, Fundacja Rosa i Wrocławskie ZOO. Impreza jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55