Mamy, studiujcie w pokoju - Wrocław

Redakcja Portalu
2011-11-11
Mamy, studiujcie w pokoju - Wrocław
Na Uniwersytecie Wrocławskim został utworzony kącik dziecięcy dla studiujących mam. Urzędy skarbowe wzięły się ostro do kontroli samotnych rodziców. Od października 2011 rodzice studiujący na Uniwersytecie Wrocławskim mają możliwość korzystania z pokoju dla dzieci.

W pokoju mamy mogą dzieci nakarmić, przewinąć i skorzystać z bezpłatnych zajęć dla rodziców i maluchów.

Pokój jest duży i kolorowy. Wyposażony w kanapę, zabawki i wszystko, co potrzebne do sprawowania opieki nad dzieckiem. Udostępniany jest głównie matkom karmiącym oraz osobom opiekującym się dzieckiem.

Pokój powstał z inicjatywy grupy aktywnych studentek pedagogiki wspieranych przez dr Kamilę Kamińską w ramach projektu "Mama Na Studiach".

Zjawisko studiujących mam było dotychczas ignorowane w mediach i polskiej polityce społecznej, czytamy na stronie projektu. Dlatego też organizatorzy chcą wesprzeć studiujących rodziców w ich codziennych obowiązkach naukowych i rodzicielskich. W pokoju organizowany jest również bezpłatny cykl warsztatów i spotkań dotyczących rozwoju dziecka, problemów wychowawczych i sytuacji kobiet na rynku pracy. Podczas trwania zajęć dzieci są pod profesjonalną opieką.

Tej jesieni odbędą się jeszcze wykłady z pierwszej pomocy dla dzieci i kontrowersji wokół szczepień.

Genderowy panel dyskusyjny pt." Zabij idealną matkę" odbywa się w każdy poniedziałek o 17.30. Pokój znajduje się w budynku Instytutu Pedagogiki i Psychologii przy ul. Dawida 1 we Wrocławiu.

Źródło: Wysokie Obcasy
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55