Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2011

Redakcja Portalu
2011-10-12
Międzynarodowy Tydzień Bliskości  2011
W tym roku Międzynarodowy Tydzień Bliskości obchodzimy w dniach 10-16 października 2011 pod hasłem Świat nieograniczonych (roz)wiązań. Zapomnijmy o drogich gadżetach, naszą pasją jest noszenie dzieci! Noszenie dzieci (w chuście, miękkim nosidle czy w ramionach) daje mnóstwo korzyści. Dlatego ludzie na całym świecie świętują ponownie Międzynarodowy Tydzień Bliskości.

Tydzień Bliskości jest organizowany na całym świecie przez lokalne stowarzyszenia, a koordynowany przez Babywearing International, Inc. (międzynarodową organizację rozpowszechniającą noszenie dzieci, zdrowe dla dzieci i wygodne dla opiekunów), oraz TheBabywearer (portal stanowiący bogate źródło wiedzy o sposobach i zaletach noszenia).

Tygodniowe świętowanie bliskości wynikającej z noszenia to kolejna okazja zwrócenia uwagi na tę odwieczną i cenną praktykę (oraz wiele innych pokrewnych zagadnień). Kluby rodziców w wielu krajach organizują wiele spotkań z tej okazji. Klub Kangura zaprasza na wykłady, warsztaty i spotkania w wielu miastach Polski w dniach od 10 do 16 października 2011.

Czemu tak pasjonuje nas noszenie dzieci?

  • Dzieci noszone mniej płaczą i łatwiej zasypiają.
  • Noszenie to świetna metoda wzmacniania więzi, zaspokaja silną u dzieci potrzebę bliskości i podnosi matczyną wiarę we własne kompetencje.
  • Rodzice mogą zająć się swoimi pilnymi sprawami (pranie! naczynia! telefony!) jednocześnie przytulając noworodka.
  • Wychodząc z domu, mogą nie targać ze sobą wózka do ciasnych sklepów czy na wyboiste drogi.
  • A najlepsze jest to, że większość maluchów uwielbia noszenie, czy chodzi o noworodki ukołysane w chuście u Mamy, czy większe dzieci na plecach u Taty.

Zapraszamy do uczestnictwa w Tygodniu Bliskości!

Źródło: Klub kangura
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55