Muzeum dla Dzieci

Redakcja Portalu
2013-02-21
Muzeum dla Dzieci
Miasto: Warszawa Dzielnica: Śródmieście Ulica: Kredytowa 1 Www: www.ethnomuseum.pl

Muzeum dla Dzieci... To pierwsze takie muzeum w Polsce!

Muzeum dla Dzieci to miejsce nowoczesne, otwarte na dialog z młodym odbiorcą, inspirujące.

To pierwsze takie muzeum w Polsce! Muzeum dla Dzieci jest całe dla nich. Tu w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni kilku sal będą mogły odkrywać świat, poznawać kultury - tradycyjne i współczesne, przedmioty i zjawiska z różnych kontynentów. Najmłodsi dowiedzą się czym jest muzeum, kto w nim pracuje i jak się po nim poruszać. Dotkną każdego eksponatu i znajdą odpowiedzi na wiele pytań. A wszystko to w formie zabawy, ciekawej przygody, niespodzianki.

Pomysł na muzeum to stworzyć miejsce nowoczesne, otwarte, w którym dziecko poczuje się pełnoprawnym partnerem dorosłych. Bo jak twierdził Janusz Korczak, patron tej placówki, „Nie ma dzieci są ludzie".
Muzeum dla Dzieci organizuje wystawy czasowe i związane z nimi programy edukacyjne. Jest integralną częścią Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, jego autonomicznym, przestrzennie wyodrębnionym działem, posiadającym dostosowaną do swoich potrzeb identyfikację wizualną i odrębny regulamin zwiedzania.

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55