Naukowe fenomeny

Redakcja Portalu
2013-02-28
Naukowe fenomeny
Zainteresowanie, jakim cieszy się wystawa „Fenomeny“, nie pozostawia wątpliwości – nauka może być fenomenalna! Krakowianie zachęceni wizją zmierzenia się oko w oko z prawami fizyki, licznie odwiedzają park nauki, który do 2 marca zagościł w Galerii Krakowskiej.

Naukowe fenomeny. Interaktywna wystawa w Galerii Krakowskiej.


Z dużej popularności „Fenomenów" płynie jeden wniosek - eksperyment jest naszym obowiązkiem! Starannie wyselekcjonowane eksponaty, pochodzące z najstarszego instytutu naukowego w niemieckim Flensburgu, odkrywają tajemnice nauki przed odwiedzającymi w każdym wieku.
- Nigdy nie myślałem, że fizyka może być tak interesująca! - jeden z najmłodszych uczestników wystawu nie kryje entuzjazmu. - Ekspozycja pozwala wyjaśnić w prosty i atrakcyjny sposób prawa rządzące światem. To świetny sposób, żeby zachęcić dzieci do pogłębiania wiedzy - mówi Ryszard Wysokiński, dyrektor Galerii Krakowskiej.


Dzięki interaktywnym instalacjom, każdy może się przekonać, jak działa urządzenie do produkcji fal, na czym polega fenomen „kołyski Newtona" lub jak wygląda świat w krzywym zwierciadle. Na dociekliwych czeka Jakub Muszyński - kustosz wystawy, który wyjawi tajemnice poszczególnych eksponatów i odpowie na każde pytanie. Z bezpłatnej pomocy kustosza można skorzystać codziennie, przez cały okres trwania wystawy, w godzinach od 10.00 do 15.00.

Interaktywną wystawę „Naukowe fenomeny" można oglądać do 2 marca w godzinach otwarcia Galerii Krakowskiej. Wyspy ekspozycyjne znajdują się na poziomie -1 i 0. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku, błyskawicznie stając się najpopularniejszym obiektem handlowym w całej Małopolsce. Położona jest w samym sercu Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego. Dzięki świetnemu połączeniu z Dworcem Głównym PKP i autobusowym, z linią komunikacji miejskiej, z portem lotniczym Balice oraz największemu w centrum parkingowi jest najdostępniejszym miejscem Krakowa i turystyczną bramą miasta. Obszar oddziaływania Galerii Krakowskiej obejmuje ponad 1,3 mln. mieszkańców woj. małopolskiego. Łączna powierzchnia 270 punktów handlowych położonych na 3 poziomach wynosi 60 000 m2, a także 4 500 m2 powierzchni biurowych.

Więcej informacji udziela:
Ryszard Wysokiński - Dyrektor Centrum Galerii Krakowskiej, ECE Projekt Management Polska, tel.: +48 12 428 99 00, e-mail:ryszard.wysokinski@ece.com

 

Źródło: Galeria Krakowska
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55