Ojcowie i dzieci – wystawa fotografii w Lublinie

Marta Czajka
2011-08-08
Ojcowie i dzieci – wystawa fotografii w Lublinie
W lubelskiej Kawiarnio-Księgarni „Spółdzielnia" czynna jest wystawa przygotowana przez grupę warsztatową w składzie – Urszula Cudziło i Tomasz Malinowski oraz Ignacy Tokarczyk (fotograf) i Marty Sienkiewicz (Stowarzyszenie Homo Faber). Wystawa nosi tytuł „Gender check! Summer Course" i prezentuje fotografie wykonane w ramach tego projektu. Gen­der Check to pierw­szy kurs letni na temat rynku pracy, poli­tyki spo­łecz­nej i rów­no­ści płci.

Wystawa dla dzieci od drugiego roku życia

- Ekspozycja odnosi się do podziału ról społecznych kobiet i mężczyzn - wyjaśnia Katarzyna Zabratańska ze „Spółdzielni". - Przyzwyczajeni jesteśmy do pewnych stereotypów - mężczyzna dominant w rodzinie, kobieta wychowująca dzieci. Chcemy pokazać, że tak nie musi być i dzisiaj tak nie jest. Rola ojca nie sprowadza się jedynie do funkcji dyscyplinowania i utrzymywania rodziny. Aktywnie uczestniczy on w życiu rodziny, wychowywaniu dzieci i doskonale wykonuje obowiązki, przypisywane przez wieki wyłącznie kobietom.

Uczestniczący w projekcie fotografowali na lubelskich ulicach ojców opiekujących się swoimi dziećmi. Powstała ekspozycja składająca się z ponad 20 zdjęć, które pokazują, jak zmieniły się role we współczesnym społeczeństwie oraz, że ojcowie z wielką uwagą i troskliwością spełniają swoje obowiązki „tacierzyńskie".

Źródło: Spółdzielnia Cafe
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55