Operacja-segregacja z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

Redakcja Portalu
2013-04-19
Operacja-segregacja  z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi
Już w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbędą się eko warsztaty dla najmłodszych. Do działań proekologicznych maluchy mają przekonać specjalne pokazy eksperymentów i doświadczeń ekologicznych - Pokażemy, jak działa turbina wodna i zbudujemy mini oczyszczalnię ścieków – zaprasza Monika Kosakiewicz z IKEA Katowice.

Eko warsztaty dla najmłodszych.

Organizatorzy wraz z chorzowskim Uniwersytetem Rozwoju przygotowali wyjątkowe zajęcia, na których dzieci sprawdzą, czy biodegradowalna reklamówka rozkłada się szybciej niż plastikowa, a także poznają domowy sposób na przetworzenie makulatury w nową kartkę papieru.

- Najmłodsi będą mięli okazję zobaczyć, jak dżdżownice pomagają nam w przetwarzaniu śmieci i produkcji kompostu, a dla odważnych będzie możliwość wzięcia dżdżownic na ręce! - mówi Monika Kosakiewicz z IKEA Katowice - Przećwiczymy również sortowanie odpadów - każdy dowie się, gdzie wyrzucić karton po mleku, zużytą baterię czy żarówkę. Zaprezentujemy także, jak działa turbina wodna i zbudujemy mini oczyszczalnię ścieków - dodaje.

Na koniec dzieci dowiedzą się, jak na co dzień możemy dbać o nasze środowisko.

Organizatorzy wszystkie dzieci zapraszają na godzinę 17.00 i 18.00 do restauracji IKEA Katowice.
Adres: IKEA Katowice, Aleja Walentego Roździeńskiego 95

Ciekawostki:

Rzucona w lesie butelka plastikowa rozłoży się w ziemi po 500 latach, guma do żucia po 5 latach, a niedopałki papierosów po 2 latach.
Jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować około 700 kg tlenu, co stanowi dobowe zapotrzebowanie ponad 2500 ludzi.
Każda szklana butelka ponownie wprowadzona do obiegu pozwala zaoszczędzić energię potrzebną do świecenia 100 watowej żarówki przez 4h.
Każdy z nas wyrzuca w ciągu roku około 56 opakowań szklanych nadających się w pełni do ponownego wykorzystania .
Produkty ze szkła w 100% nadają się do ponownego przerobu (recyklingu).
Wyprodukowanie 6 puszek ze złomu aluminiowego daje oszczędność energii równoważną energii uzyskanej ze spalenia 1 litra benzyny.

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55