Pokaz filmu NARODZINY JAKIE ZNAMY i KRĄG OPOWIEŚCI PORODOWYCH

Redakcja Portalu
2014-03-19
Pokaz filmu NARODZINY JAKIE ZNAMY  i KRĄG OPOWIEŚCI PORODOWYCH
27 marca 2014 roku godz. 17.00 – Pokaz filmu „Narodziny jakie znamy” 28 marca 2014 roku godz. 17.00 – Krąg Opowieści Porodowych

27 marca 2014 roku godz. 17.00 – Pokaz filmu „Narodziny jakie znamy”

Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1, Green Room
„Narodziny jakie znamy" to film głęboko transformujący, docierający wprost do serca prostotą, pięknem i naturalnością przekazu. Intuicyjna mądrość każdego słowa każe pochylić się nad nim i uznać go za najważniejszą, obowiązkową wręcz pomoc do przygotowania do porodu. Dla każdej kobiety. Dla każdego człowieka. Film kształtuje zupełnie inny obraz porodu - narodzin, jakie tak naprawdę znamy wewnątrz siebie.
Kobiety ukazane przez Elenę, doświadczają porodu świadomie bezpiecznie i spokojnie, choćwidzimy jak silne to osoby i jak głęboko odczuwają cały proces. Zaś dzieci... rodzą się w niezmiernie łagodny, delikatny sposób. Film skłania do refleksji czym jest poród, w jakich okolicznościach rodzi się nowe życie. Jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby rodzin, które pragną powrotu do naturalnego porodu, opartego na mądrości naszych ciał.

Obraz ukazuje 11 porodów w zgodzie z naturą, w pełni swojej mocy, pięknie i z godnością. Skierowany do przyszłych rodziców, położnych i lekarzy, oraz wszystkich, którzy pragną dokonać prawdziwie świadomych wyborów dotyczących narodzin. To początek procesu uzdrawiania także dla tych, których własny poród lub poród ich dzieci nie przebiegł w łagodny sposób.

Recenzja filmu:
http://www.vivatporod.pl/pl,pomocne_materialy,video_i_audio,narodziny_jakie_znamy

Spotkanie bezpłatne. Obowiązują zapisy! kontakt@doulabialystok.pl lub kontakt@pieknyporod.pl

28 marca 2014 roku godz. 17.00 – Krąg Opowieści Porodowych

Krąg Opowieści Porodowych to ogólnopolska inicjatywa, by w jednym czasie, jednego dnia, w różnych miejscach w Polsce kobiety usiadły w kręgu, by pozytywnie mówić o porodzie.

Do dnia dzisiejszego dołączyło do akcji 31 kręgów z 26 miast także zza granicy. Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji w załączniku - Krąg Opowieści Porodowych. Również w Białymstoku połączymy się tego dnia we wspólnym Kręgu Opowieści Porodowych z kobietami w całej Polsce, by stworzyć pozytywną wizję narodzin.

Na spotkanie zapraszamy wszystkie Kobiety - zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są - od miesiąca, roku, 10 lat czy więcej.

Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię! Nieważne, czy rodziłyście w domu czy w szpitalu. Nieważne, czy był to poród naturalny, czy przez cesarskie cięcie. Zapraszamy kobiety, które mają za sobą doświadczenie porodu pięknego, głębokiego, jak i trudnego. W każdym porodzie poszukamy miejsca mocy i piękna, dobrego, wzmacniającego aspektu. Pomóżcie nam Odczarować Poród! Spotkanie ma charakter otwarty i bezpłatny. Z uwagi na sprawy organizacyjne obowiązują wcześniejsze zapisy. Proszę o informację z potwierdzeniem przybycia na mail: kontakt@doulabialystok.pl.

Zapraszamy serdecznie:

Emilia Jaworska - doula, Instruktorka szkoły rodzenia, pomysłodawczyni i prowadząca portal poświęcony porodom naturalnym Vivat Poród, współorganizatorka ogólnopolskiego projektu Krąg Opowieści Porodowych. Fascynatka porodów naturalnych oraz wszelkich naturalnych procesów i rozwiązań, towarzyszka kobiet w okresie okołoporodowym, działaczka na rzecz świadomych narodzin. Mama Janki zachwycona macierzyństwem, w praktyce stosująca rodzicielstwo bliskości, kultywująca miłość do ludzi, przyrody, Podlasia, Ziemi... www.doulabialystok.pl , www.vivatporod.pl

Anna Sawoń - doula, żona i matka dwójki dzieci, pasjonująca się wszystkim co z dziećmi związane, a więc ciążą, porodem, karmieniem piersią, chustonoszeniem i rodzicielstwem bliskości. Prowadzi stronę internetową z pozytywnymi historiami porodowymi www.pieknyporod.pl

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55