Poszukiwane firmy przyjazne mamie! - 6. edycja plebiscytu

Redakcja Portalu
2010-10-04
Poszukiwane firmy przyjazne mamie! - 6. edycja plebiscytu
Miesięczniki "Dziecko" i "Poradnik Domowy" rozpoczynają 6. edycję plebiscytu "Firma Przyjazna Mamie". Do 10 listopada można zgłaszać pracodawców, którzy pomagają rodzicom w łączeniu obowiązków domowych z pracą zawodową.

"Firma Przyjazna Mamie" to akcja społeczna i plebiscyt, mające na celu promocję prorodzinnych programów i pozytywnych zachowań pracodawców wobec młodych matek i ojców, które pomagają rodzicom spełniać się w roli opiekuńczej i jednocześnie realizować ambicje zawodowe. To już szósta edycja plebiscytu wyróżnionego w konkursie Media Trendy.

W bieżącym roku organizatorzy zaprosili do współpracy Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan i Instytut Badawczy IPSOS, a także - jako patronów działań - TVN Style, Radio Złote Przeboje, portal eDziecko.pl oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

Zgłoszenia do plebiscytu "Firma Przyjazna Mamie" dokonać może pracownik firmy, w której stosowane są niestandardowe rozwiązania wobec kobiet w ciąży i młodych rodziców, mające ułatwić im godzenie pracy zawodowej i opieki nad dziećmi. W zgłoszeniu należy podać dane firmy, opis udogodnień, dane osobowe i kontakt do osoby zgłaszającej. Organizatorzy czekają na informacje do 10 listopada br.

Pełny regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.firmaprzyjaznamamie.pl.

Wyboru laureatów konkursu dokona Kapituła w składzie: Henryka Bochniarz (Prezydent PKPP Lewiatan), Sylwia Chutnik (prezeska Fundacji MaMa), prof. Irena Kotowska (demografka z SGH), Anna Otffinowska (prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku), Piotr Pacewicz (zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej"), Dorota Zawadzka (psycholożka, SuperNiania), przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP i reprezentanci organizatorów akcji.

Plebiscyt promowany będzie w miesięcznikach Agory, internecie, stacjach radiowych i na nośnikach reklamy zewnętrznej AMS, a także w mailingach i newsletterach skierowanych bezpośrednio do pracodawców.

O konkursie informują również październikowe wydania "Dziecka" i "Poradnika Domowego", które ukazują się na rynku odpowiednio 7 i 9 września br.

Lista laureatów tegorocznej edycji plebiscytu zostanie ogłoszona w lutym 2011

Źródło: Agora
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55