PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe

Redakcja Portalu
2014-11-04
PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe
W każdy niedzielny poranek zapraszamy naszych najmłodszych widzów wraz z rodzicami do Kina Praha na projekcje najnowszych bajek oraz moc atrakcji podczas fascynujących warsztatów w ramach cyklu „PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe”.

Rodzinne poranki artystyczno - filmowe.

Kino Praha, ul. Jagiellońska 26 Warszawa

Data wydarzenia - od : 2014-11-02 - 10:00 do : 2014-11-30 - 10:00

W każdą niedzielę o godz. 10.00 prezentujemy najnowsze bajki dla najmłodszych widzów połączone z aktywnościami związanymi z kulturą i sztuką. Po porannych projekcjach od godz.12.00 zapraszamy na edukacyjne i artystyczne warsztaty, które prowadzone są w holu kina. Podczas zajęć dzieci będą mogły poszerzyć wyobraźnię, rozwinąć kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne. W programie znajdą się warsztaty m.in.: muzyczne, warsztaty archeologiczne, warsztaty plastyczno-edukacyjne, warsztaty edukacyjne. Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami!

Warsztaty dla dzieci

W programie znajdą się następujące warsztaty dla najmłodszych:

  • Warsztaty muzyczne - Na warsztatach dzieci pochłoną smakowite dźwięki muzyki klasycznej, ale i nie tylko. Zamienimy się w postacie oglądanych bajek i wybierzemy się w podróż do niezwykłego świata muzyki. Nie zabraknie kształcących zabaw przy muzyce na żywo. Podczas bajecznej opowieści dzieci zapoznają się z nowymi instrumentami. Będziemy ćwiczyć m.in.: skupienie, pamięć, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie przestrzeni i rytmu.Organizatorem warsztatów jest Mała Filharmonia Rozwoju.
  • Warsztaty plastyczno-ekologiczne - zajęcia plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem materiałów recyklingowych i ekologicznych. Będzie kolorowo, ciekawie i wesoło. Pobudzamy wyobraźnię, skupiając się na procesie tworzenia. Mali artyści do dzieła! Organizatorem warsztatów jest Sztukarnia.
  • Warsztaty archeologiczne - Na warsztatach archeologicznych dzieci poznają za pomocą zabawy najstarsze dzieje człowieka. W ramach warsztatów dzieci będą mogły dowiedzieć się kim była Kleopatra, jak wykonywano mumię. Będą mogły poznać historię antycznych miast, dowiedzą się na czym polegały igrzyska olimpijskie i jak zbudowano Wielki Mur Chiński. Organizatorem warsztatów jest Katarzyna Radziwiłko - archeolog, historyk i animator kultury.
  • „Jak artyści widzą świat - niedzielne spotkania ze sztuką" - Każdy warsztat składa się z rozmowy edukacyjnej i ćwiczeń. W oparciu o rozmowę i obserwację dzieci nauczą się patrzeć na sztukę i na otaczający nas świat. Nauczą się podstawowych pojęć z dziedziny sztuki i plastyki. Warsztaty plastyczne połączone są o zabawy ruchowe, podczas których dzieci same stają się artystami. Malując, rysując, rzeźbiąc - tworzą własne dzieła sztuki. Nauczą się wiedzy o świecie poprzez kontakt ze sztuką i wiedzy o sztuce patrząc na dzieła wielkich artystów.W ramach cyklubędziemy odkrywać jak artyści widzą świat i co z tego wynika. Organizatorem warsztatów jest ArtTransfer.

Szczegółowy program na www.kinopraha.pl

PRAHA DZIECIOM - rodzinne poranki artystyczno-filmowe

Niedziela

godz. 10.00 - projekcje bajek

od godz.12.00 - warsztaty dla dzieci

Cena biletu: 15 zł

REZERWACJA BILETÓW:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 02

Źródło: eGaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55