Projekt "Mama-Ma-Pomysł"

Redakcja Portalu
2013-09-30
Projekt
Adres: Sopot Data eventu: wtorek, 15 października

Mama ma pomysł i zaczyna go realizować

„Cieszę się, że zgłosiłam się do tego projektu", „ Wiele się tu nauczyłam", „Poznałam kobiety, które są, podobnie, jak ja mamami i mają te same wyzwania przed sobą" - to tylko niektóre wypowiedzi uczestniczek projektu Mama - Ma - Pomysł, którego drugi etap właśnie się rozpoczął.

Dziesięć mam, które zostały wyłonione przez jury po pierwszym etapie, uczestniczy w sesjach coachingowych, gdzie mogą przyglądać się swoim mocnym stronom i obszarom do zmiany. Wcześniej wszystkie mamy, które na podstawie nadesłanych pomysłów na własną firmę zakwalifikowały się do projektu „Mama -Ma-Pomysł", otrzymały zaproszenie na warsztaty. Dwadzieścia pań wzięło udział w spotkaniach, zorganizowanych w gościnnych progach Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku w sierpniu br. Tematy szkoleń były dostosowane do potrzeb osób, które pragną założyć własną firmę:
- Moje zasoby, motywacja
- Autoprezentacja
- Godzenie życia zawodowego i rodzinnego. Zarządzanie czasem
- Twórcze rozwiązania w biznesie
- ABC przedsiębiorczości - zakładamy firmę
- Księgowość w małej firmie
- Tworzenie biznesplanu
- Marketing w małej firmie

Szkolenia przygotowane w formie interaktywnych warsztatów zrealizowały trenerki z praktycznym doświadczeniem biznesowym: Dorota Sarlej z Koncept SD oraz Marianna Palider, Elżbieta Jachlewska i Grażyna Knitter ze Stowarzyszenia WAGA. Powyższe tematy są kontynuowane w trakcie indywidualnych spotkań coachingowych drugiego etapu. W tej części projektu „Mama-Ma-Pomysł" uczestniczy dziesięć mam. Warunkiem było nadesłanie przekonywującej prezentacji oraz biznesplanu.

- Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie, bo każda z nadesłanych prezentacji była ciekawa i kilka razy trzeba było czytać materiały, by wybrać tylko dziesiątkę - przyznaje Elżbieta Jachlewska, prezeska Stowarzyszenia WAGA. W trakcie indywidualnych spotkań ze specjalistkami, mamy mają okazję urealnić swoje plany i pomysły. - Wcześniej o tym nie pomyślałam, teraz widzę lepiej, w jaki sposób mogę pozyskiwać odbiorców - wyznała jedna z pań po pierwszej sesji. Dla innej z pań ważna była refleksja o posiadanych zasobach i poszukiwaniu nowych możliwości finansowania pierwszych etapów swojej działalności biznesowej.

Każda z pań ma do dyspozycji 3 godzin indywidualnych spotkań z trenerkami biznesowymi oraz dodatkowo wezmą udział w szkoleniu przeprowadzonym przez projektantkę Sinsay, nowej marki LPP SA. Dodatkowo uczestniczki projektu spotkają się z Robertem Misztalem, Członkiem Zarządu Projekt Lokale Sp. z o.o. , która prowadzi biuro co-workingowe przy ul. Świętojańskiej 134 w Gdyni. Projekt Lokale jest fundatorem nagród dla uczestniczek projektu Mama-Ma-Pomysł. Dziesięć mam po zakończeniu projektu będzie mogło skorzystać z oferty bezpłatnego, trzymiesięcznego wynajmu biura w formule co-workingu, którą oferuje Projekt Lokale w centrum Gdyni, przy ul. Świętojańskiej 134.

- Zanim mamy, które pracują obecnie nad urealnieniem pomysłu na własny biznes, przystąpią do finału, zaproponowaliśmy im konsultacje stylistki, projektantki Katarzyny Ambroziak z Atelier Stylu i Wizażu - mówi Elżbieta Jachlewska. - To może być praktyczna pomoc w przygotowaniu się do prezentacji, którą panie będę mogły zrealizować w wybranej przez siebie formie - dodaje Elżbieta Jachlewska. - Już teraz możemy powiedzieć, że nie będą to typowe prezentacje w Power Point, a Publiczność będzie mogła nagrodzić autorkę wybranego wspólnie najciekawszego pomysłu - mówi Dorota Sarlej, która koordynuje organizację gali finałowej projektu 15 października w Centrum Kulturalno- Artystycznym Zatoka Sztuki w Sopocie. Jury konkursowe wybierze jeden najlepszy, najbardziej realny pomysł na biznes, a jego autorka otrzyma nagrodę finansową w kwocie 5000 złotych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Poza nagrodą pieniężną autorka najciekawszego projektu otrzyma jeszcze tablet ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdańska, sukienkę koktajlową od projektantki Katarzyny Ambroziak z Trójmiasta oraz zakupy ze stylistką z LPP SA.

Więcej informacji o finałowym przedsięwzięciu projektu „Mama-Ma- Pomysł" - wkrótce. Do wstępu na na galę w będzie upoważniało zaproszenie, które zaczniemy rozdawać na początku października. Ilość miejsc ograniczona.
Projekt „Mama-Ma-Pomysł" jest efektem udziału Stowarzyszenia „WAGA" z Gdańska w otwartym konkursie ofert Konkursu Inicjatyw Organizacji Pozarządowych na najlepsze projekty z obszaru wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy, ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Projekt jest współfinansowany przez MPiPS.

Organizator: Stowarzyszenie „WAGA"
Współorganizator: Koncept SD
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Gdańska
Fundatorzy nagród: Inventia Polish Technologies Sp. z o.o., Sealand Logistic, Atelier Ambris,
LPP S.A., Projekt Lokale Sp. z o.o.
Partnerzy: Centrum Kulturalno- Artystyczne Zatoka Sztuki w Sopocie, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku, LPP S.A., Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu, Pracodawcy Pomorza, Fundacja Polska jest Kobietą, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku
Patronat medialny: Radio Gdańsk, Święto Kobiet Biznesu, GaGa, Imperium Kobiet

 

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55