Przejazd zabytkową Bimbą – Poznań

Redakcja Portalu
2011-07-13
Przejazd zabytkową Bimbą – Poznań
Poznawanie miasta zza okna muzealnego pojazdu jest coraz popularniejszym produktem turystyki miejskiej. Tak jak w innych miastach Europy, również w Poznaniu tego typu atrakcje budzą wielkie zainteresowanie. Zwłaszcza, że podczas historycznej podróży po mieście zobaczymy stare mundury motorniczych, torby konduktorskie, zabytkowe tabliczki przystankowe i wysłuchamy opowieści o mieście, które odsłonią jego sekrety i tajemnice.

Po zimowej przerwie wracają na swoje trasy linie turystyczne 0 i 100. Kursować będą jak w każdą niedzielę od dziewięciu lat sprzed zajezdni przy ul. Gajowej, o każdej pełnej godzinie od 13.00 do 17.00. Tradycyjnie już obsługę zapewnią członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w historycznych mundurach. Rozkład jazdy linii turystycznych 0 i 100 umożliwia dogodne przesiadki między autobusem i bimbą, zwiedzanie Muzeum MPK, a także podróż Kolejką Parkową Maltanka.

Przejazd liniami turystycznymi kosztuje odpowiednio – 4 i 3 złote, a bilety kupić można u konduktora.

W taryfie biletowej są promocyjne bilety rodzinne, dzięki którym za konkurencyjną cenę można podróżować zabytkowymi pojazdami, kolejką oraz zwiedzić muzeum komunikacji miejskiej.

Niedziele, od godz. 13:00 do 17:00 (odjazdy co godzinę)

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55