Rodzina w teatrze

Redakcja Portalu
2013-10-07
Rodzina w teatrze
"Rodzina w Teatrze" to cykl przedstawień interakcyjnych przygotowanych dla całych rodzin. Chcemy, aby Rodzice z Dziećmi mogli wspólnie spędzić czas, przeżywając razem sztukę. Ale nie tylko... To także okazja do wspólnej zabawy, pokonywania nowych wyzwań oraz poznawania siebie nawzajem.

Repertuar :

  • 19 i 20 października 2013 godz. 16.00, „Baśń o szczęściu" oraz gra teatralna dla Rodziców z Dziećmi
  • 16 i 17 listopada 2013 godz. 16.00, "Cyrk Grandissimo, czyli jak to ze stworzeniem Ziemi było." oraz Warsztaty z Cyrkiem Rodzinnym SCKM
  • 14 i 15 grudnia 2013 godz. 16.00, "Gino, Suzi i Wehikuł Czasu" oraz konkurs na najciekawszy projekt Wehikułu.

Miejsce:
Scena na Lwowskiej
ul. Lwowska 30 Kraków

Rezerwacja na : rezerwacja@studiodono.pl
tel. 606 35 67 89

www.studiodono.pl

Opisy spektakli:

BAŚŃ O SZCZĘŚCIU
Baśń o szczęściu to alegoryczna opowieść o dwóch rycerzach poszukujących Czterolistnej Koniczyny, która ma przynieść nieograniczone szczęście swojemu znalazcy. Wyruszają razem do Zaklętego Lasu, ale tylko jeden z nich może ją odnaleźć... W spektaklu zostały wykorzystane różnorodne środki wyrazu - maska, teatr formy, pantomima, teatr ruchu. Zabawa konwencją odkrywa prawdziwą siłę teatru - umowność. Całości dopełnia niezwykła muzyka oraz gra świateł. Dwoje aktorów na oczach widzów przeistacza się w kolejne postacie opowiadając o nadziei, rozczarowaniu, lęku, gniewie, zazdrości i decyzjach, które nieustannie trzeba podejmować.
Scenariusz powstał na podstawie książki Szczęście czy fart Alexa Rovira Celma oraz Fernanda Trias de Bes.
WYSTĘPUJĄ:
AGNIESZKA CIANCIARA-FRÖHLICH, JONATHAN FRÖHLICH.

Po spektaklu gra teatralna dla Rodziców z Dziećmi.

CYRK GRANDISSIMO, CZYLI JAK TO ZE STWORZENIEM ZIEMI BYŁO
Zapraszamy młodych widzów do przeżycia wielkiej przygody w Cyrku Grandissimo. Co kryje w sobie tajemnicza skrzynia? Czy można tańczyć na linie we dwoje? Jak żonglować słońcem i gwiazdami? I KTO tak naprawdę stworzył ziemię? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź wraz z parą sympatycznych clownów Gino i Suzi. Góra żartów pomieszana z odrobiną skupienia i szczyptą napięcia, tworzy niezwykłe przedstawienie, które rozbawi każdego widza.
WYSTĘPUJĄ :
AGNIESZKA CIANCIARA - FRÖHLICH, JONATHAN FRÖHLICH

Po spektaklu Warsztaty cyrkowe dla Rodziców z Dziećmi prowadzone przez
Rodzinny Cyrk SCKM.

GINO, SUZI I WEHIKUŁ CZASU
Zapraszamy młodą widownię na kolejne przygody sympatycznej pary klaunów
- Gino i Suzi. Tym razem bohaterowie zabiorą nas w niezwykłą podróż w czasie.
Suzi konstruuje Wehikuł Czasu, aby odnaleźć swoją ulubioną chusteczkę. Zgadza się, żeby wraz z nią wyruszył Gino. Wystarczy mała pomyłka, aby z pozoru łatwa ekspedycja przerodziła się w tajemniczą i pełną niebezpieczeństw wyprawę... Przedstawienie, choć ujęte w formie komedii, oferuje młodemu widzowi nie tylko salwy śmiechu, ale również wartką akcję, zaskakujące rozwiązania sytuacji oraz chwile napięcia. Spektakl uaktywnia także wyobraźnię widza, uwrażliwiając dzieci na siłę teatru, w którym prostymi środkami artyści kreują nowe miejsca, sytuacje i postaci.

Po spektaklu Konkurs na najciekawszy projekt Wehikułu Czasu!

WYSTĘPUJĄ :
AGNIESZKA CIANCIARA - FRÖHLICH, JONATHAN FRÖHLICH

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55