RODZINNE LETNIE WEEKENDY W PARKU ODKRYWCÓW

Redakcja Portalu
2014-06-24
RODZINNE LETNIE WEEKENDY W PARKU ODKRYWCÓW
Adres: Warszawa, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 Miejsce: Centrum Nauki Kopernik

Park Odkrywców to zielona przestrzeń wokół Centrum Nauki Kopernik, w której można się spotkać, zrelaksować, skorzystać z oferty kulturalnej. Zawsze można tu liczyć na sprawdzone letnie akcesoria. W weekendy czekają wygodne leżaki, pokazy naukowe, wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. W tym roku zmieniamy park w przestrzeń kreatywnego działania i plenerową galerię sztuki.

28 - 29 czerwca

Fundacja Cohabitat pokazuje, jak budować dom ze słomy i uczy tynkować gliną. Stwórz własną próbkę tynku i poznaj właściwości naturalnych materiałów budowlanych.

5 - 6 lipca

Grupa artystyczna Parque nō szuka sposobów na wyciszenie się w miejskiej dżungli. Zapraszamy do wspólnej budowy instalacji artystycznej.

12 - 13 lipca

Świętujemy rocznicę urodzin Nikoli Tesli. W programie między innymi: koncert na tesli, pokaz laserów i maszyn zdalnie sterowanych, a także warsztaty dla rysowników komiksów.

19 - 20 lipca

W sobotę pracownia Kwiatkibratki buduje w parku kwitnącą rzeźbę. Włącz się w jej aranżację i wygraj zielony upominek. W niedzielę zapraszamy na mini warsztaty ogrodnicze, których głównym bohaterem będzie mech. Projekt RUNO w przygotowaniu.

26 - 27 lipca

Już niedługo otwieramy nową przestrzeń w Koperniku. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej budowy maszyny Goldberga, czyli reakcji łańcuchowej.

2 - 3 sierpnia

W sobotę usiądź na trawie z Jackiem Gądkiem i zaprojektuj wierzbową kopułę nad Wisłą oraz stwórz swój własny wiklinowy model. W niedzielę nasze drewniane owieczki, które pasą się w parku już dwóch lat, zyskają nowe futro. Iza Rutkowska z Fundacji Form i Kształtów zaprasza na wyjątkowe warsztaty spilśniania wełny na sucho.

9 - 10 sierpnia

W sobotę Iza Rutkowska powraca z propozycją otwartych warsztatów z projektowania krajobrazu. Zbuduj z nami makietę Parku Odkrywców i pokaż nam, co należałoby w nim zmienić lub ulepszyć.
W niedzielę malujemy dźwięki! Wszystkie dzieci, małe i duże mogą puścić wodze fantazji za pomocą farb i specjalnego płótna, które ustawimy w parku. Zbiórka przy instalacji Szeptacze.

16 - 17 sierpnia

Cieszące się dużą popularnością zajęcia z budowy latawców na dwa dni znów zagoszczą w Parku. Pod czujnym okiem naszych animatorów będzie można wykonać latawiec własnego projektu lub zbudować rakietę.

23 - 24 sierpnia

W przedostatni weekend lata otwieramy jarmark z żywnością organiczną. Przyjdź do nas i urządź sobie pyszny piknik na trawie.

30 - 31 sierpnia

Lato żegnamy pamiątkowym zdjęciem. Fotograf Bartek Warzecha otwiera u nas studio plenerowe, gdzie wykonuje portrety od ręki. Odwiedź Park Odkrywców i zabierz ze sobą wyjątkową pamiątkę.

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55