Rycerskie spotkania w Barbakanie

Redakcja Portalu
2010-08-25
Rycerskie spotkania w Barbakanie
Na spotkania w Barbakanie zapraszają Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Fundacja Polonia Celeberrima. Zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci od 7 lat będzie to okazja do znakomitej wspólnej zabawy!

Rycerskie spotkanie w Barbakanie 28 sierpnia 2010, godz. 12:00

Zabawa, która uczy

Średniowieczni rycerze i ich piękne damy, ale także świetni mieszczanie i wybitni mistrzowie krakowskich cechów - znów zobaczymy ich latem w centrum starego Krakowa podczas Spotkań Rycerskich w Barbakanie.

Najpierw rycerze i towarzyszące im damy dworu przejdą z Pałacu Krzysztofory, przez Rynek Główny i ulicę Floriańską, na dziedziniec krakowskiego „rondla". We wnętrzu tego zabytkowego obiektu architektury obronnej z końca XV w. dzielni rycerze, noszący wierne kopie piętnastowiecznych zbroi płytowych, stoczą ze sobą pojedynki przy użyciu mieczy, toporów, berdyszy i cepów bojowych. To wyjątkowe widowisko historyczno-edukacyjne przybliży widzom epokę średniowiecza, a w szczególności kulturę rycerską z okresu jej największej świetności, czyli z czasów bitwy pod Grunwaldem w 1410 roku.

Oglądając małe inscenizacje teatralne, publiczność pozna kodeks, którym kierowali się sławni rycerze. Nie zabraknie też atrakcji dla osób zafascynowanych obyczajowością tej epoki. Damy - ubrane we wspaniałe historyczne stroje - zatańczą przy dźwiękach średniowiecznej muzyki. Tematem minispektakli w Barbakanie będzie też codzienne życie mieszczan i tajniki średniowiecznych rzemiosł. Widzowie będą mieli również możliwość włączyć się do wspólnej zabawy, uczestnicząc w różnych konkurencjach.

Ważnym punktem Spotkań Rycerskich będą, przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych uczestnikach, zajęcia plastyczne, konkursy z nagrodami oraz zabawy grupowe. Poprowadzą je Krzysztoforek i jego młodsza siostra Dorotka - bohaterowie muzealnego czasopisma dla dzieci „Krzysztoforek".

Na spotkania w Barbakanie zapraszają Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Fundacja Polonia Celeberrima. Zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci od 7 lat będzie to okazja do znakomitej wspólnej zabawy!

Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 12.00: 28 sierpnia oraz 11 września.

Wejście na Spotkania Rycerskie w cenie biletu do Barbakanu:
Ceny biletów:
bilet normalny 7 zł
bilet ulgowy 5 zł

 

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55